FOTO| Mbesa e Biden martohet në Shtëpinë e Bardhë, dasma e 19-të që nga viti 1812

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mbesa e madhe e presidentit amerikan Joe Biden, Naomi, vajza e Hunter Biden, u martua me Peter Neill të shtunën në Shtëpinë e Bardhë, raporton BBC.

Bëhet fjalë për dasmën e parë në Shtëpinë e Bardhë që nga viti 2013 dhe e 19-ta që nga dasma e parë që u zhvillua në 1812.

Naomi dhe Peter vendosën ta mbajnë martesën larg syve të publikut, por Biden dhe gruaja e tij, Jill dhanë një deklaratë dhe treguan disa foto nga dasma.

- Advertisement -

Shpenzimet e dasmës do të mbulohen nga familja Biden, tha Shtëpia e Bardhë.

Dasma e mëparshme u zhvillua në vitin 2013 kur presidenti i atëhershëm Barack Obama lejoi fotografin e Shtëpisë së Bardhë Pete Souza të martohej në një pjesë të Shtëpisë së Bardhë të quajtur Kopshti i Trëndafilave, i cili ngjitet me krahun perëndimor të rezidencës së kryeministrit amerikan.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Samiti i Berlinit/Rekomandimet e shoqërisë civile për zbatimin e Agjendës së Gjelbër

Për klimën dhe ndikimin e saj në jetën e secilit prej nesh flitet shumë, e gjithmonë e më shumë do flitet në vitet në...

Të blini një pronë apo të prisni për ulje çmimesh? Këshillon agjenti

Agjenti imobiliar, Aleks Gjergji tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se pavarësisht numrit të lartë të ndërtimeve, çmimet nuk do të...

“1 mijë euro taksë për mullarët dhe kasollet’, Kreshnik Spahiu sulmon Ramën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ligji për çmimin e referencës është antiligjor dhe disproporcional. Sipas tij, në asnjë vend...

TË FUNDIT

Samiti i Berlinit/Rekomandimet e shoqërisë civile për zbatimin e Agjendës së Gjelbër

Për klimën dhe ndikimin e saj në jetën e secilit prej nesh flitet shumë, e gjithmonë e më shumë do flitet në vitet në...

Të blini një pronë apo të prisni për ulje çmimesh? Këshillon agjenti

Agjenti imobiliar, Aleks Gjergji tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se pavarësisht numrit të lartë të ndërtimeve, çmimet nuk do të...

“1 mijë euro taksë për mullarët dhe kasollet’, Kreshnik Spahiu sulmon Ramën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ligji për çmimin e referencës është antiligjor dhe disproporcional. Sipas tij, në asnjë vend...

Kërcënime me jetë, reagon komuniteti i prokurorëve: Nuk lëkundemi

Komuniteti i prokurorëve të Shqipërisë ka reaguar sa i takon kërcënimit me jetë që i është bërë tre kolegëve të tyre. Ata kanë shprehur solidaritetin...

10 vjet nga tragjedia ne Lampedusa, 368 emigrantë humbën jetën

Në Lampedusa u përkujtua 10-vjetori i fundosjes së një anije emigrantësh që mori 368 jetë njerëzish. Qindra u mblodhën në ishullin italian, për nder...


 
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×