Fundi i luftës varet nga vëmendja e botës, thotë Zelenski

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidenti ukrainas Volodimir Zelenski u ka kërkuar profesionistëve të filmit krijues që të bëjnë më shumë për të “promovuar trimërinë ukrainase”, në një fjalim në Festivalin Ndërkombëtar Cannes Lions për industrinë krijuese.

“Përfundimi i kësaj lufte dhe rrethanat e saj varen nga vëmendja e botës. Dhe kjo është arsyeja pse unë kam nevojë për aleatë. Ne kemi nevojë për njerëz si ju, “tha Zelenski në një deklaratë me video të martën.

“Unë besoj se fuqia e krijimtarisë njerëzore është më e madhe se fuqia e një shteti bërthamor që ka ngecur në të kaluarën,” shtoi presidenti ukrainas. “Flisni për Ukrainën. Mos lejoni që bota të kalojë në diçka tjetër.”

- Advertisement -

Në 117 ditët e luftës së Rusisë në Ukrainë, Zelenski ka mbajtur më shumë se 70 fjalime në mbarë botën, duke përfshirë parlamente, institucione ndërkombëtare dhe forume biznesi.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

VIDEO|Momenti kur arrestohet ushtari i Haxhiut, zbërtheu grupin e vrasësve me pagesë

Euronews Albania, ka siguruar me video momentin e arrestimit të Artan Tafanit, bashkëpunëtor i drejtësisë, që çoi në zbulimin e disa vrasjeve dhe shpërthimeve...

“Përgatita personalisht gjithçka më 24 shtator”, Radoiçiç: Arsyeja e sulmit

Milan Radoiçiç e ka pranuar se ka qenë në fshatin Banjskë të Zveçanit më 24 shtator dhe se ka bërë të gjitha përgatitjet logjistike...

Milan Radoiçiç konfirmon pjesëmarrjen dhe organizimin e sulmit në Banjskë

Millan Radoiçiç ka pranuar pjesëmarrjen dhe organizimin e sulmit në Basnjkë më 24 shtator. Përmes një letre të lexuar nga avokati i tij Goran Petronijeviç...

TË FUNDIT

VIDEO|Momenti kur arrestohet ushtari i Haxhiut, zbërtheu grupin e vrasësve me pagesë

Euronews Albania, ka siguruar me video momentin e arrestimit të Artan Tafanit, bashkëpunëtor i drejtësisë, që çoi në zbulimin e disa vrasjeve dhe shpërthimeve...

“Përgatita personalisht gjithçka më 24 shtator”, Radoiçiç: Arsyeja e sulmit

Milan Radoiçiç e ka pranuar se ka qenë në fshatin Banjskë të Zveçanit më 24 shtator dhe se ka bërë të gjitha përgatitjet logjistike...

Milan Radoiçiç konfirmon pjesëmarrjen dhe organizimin e sulmit në Banjskë

Millan Radoiçiç ka pranuar pjesëmarrjen dhe organizimin e sulmit në Basnjkë më 24 shtator. Përmes një letre të lexuar nga avokati i tij Goran Petronijeviç...

Fillojnë procedurat për plotësimin e 3 vendeve vakante në SPAK

Prokuroria e Posaçme ka njoftuar se tashmë kanë nisur procedurat për plotësimin e 3 vendeve vakante. Këshilli i Lartë i Prokurorisë bën thirrje që të...

Taksa turistike në Amsterdam pëson rritjen më të madhe në BE 

Amsterdami planifikon të rrisë taksën e një nate në 12.5 për qind të çmimit të një dhome hoteli, ndërsa pasagjerët në anijet turistike do...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×