Gafa e Edmond Spahos: Gjithmonë kam vrarë veten. Spiropali: Aman se na duhesh

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti Edmond Spaho gjatë fjalës së tij në Kuvend, bëri një lapsus ku u shpreh se “gjithmonë ka vrarë veten” në vend që të shprehej “gjithmonë ka vrarë mendjen”.

Vetë Spaho u shpreh se është një lapsus dhe kërkoi falje.

“Unë Nolin dhe Konicën nuk e kam lexuar aq sa Elisa. Gjithmonë kam vrarë veten kur dëgjoja sharjet e kryeministrit. Kam vrarë mendjen, por mirë lapsus. Kërkoj ndjesë ju që po qeshni. Kam vrarë mendjen sikur Edi Rama te kishte jetuar në atë kohë, si do ia kishin vënë emrin? Gjel deti nuk ja vëmë dot se në Surrel nuk ka det, gjel fushe nuk ia vëmë se Surreli është zonë kodrinore. Luan, tigër, nuk ia vëmë se i mbush ato brekushet e Surrelit. Hienë t’i thonë, se hanë vetëm mish dhe ky ha si hiena ha vetëm një gjë”, u shpreh Spaho.

- Advertisement -

Ndërkohë ministrja e Shtetit, Elisa Spiropali u shpreh me ironi “aman se na duhesh”.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

1 vit nga masakrat në Buça, banorët përkujtojnë tmerrin e lënë pas nga rusët

Një vit më parë, bota pa e tmerruar pamjet e filmuara në rrugët e Buçës. Forcat ruse ishin tërhequr duke lënë pas disa qindra...

Përmeti destinacion turistik, në 2022-shin e vizituan 60 mijë turistë

Përmeti gjithmonë e më tepër po merr profilin e një destinacioni turistik tërheqës për vizitorët vendas dhe të huaj. Tashmë turizmi është bërë pjesë...

Largimi i mjekëve nga Shqipëria, Dollenberg: Rritja e pagave nuk e frenon

Rritja e pagave për mjekët specialist duket se nuk do të frenojë largimin e bluzave të bardha. Sipas gjykimit të mjekes Aurora Dollenberg, politika mbajtëse...

TË FUNDIT

1 vit nga masakrat në Buça, banorët përkujtojnë tmerrin e lënë pas nga rusët

Një vit më parë, bota pa e tmerruar pamjet e filmuara në rrugët e Buçës. Forcat ruse ishin tërhequr duke lënë pas disa qindra...

Përmeti destinacion turistik, në 2022-shin e vizituan 60 mijë turistë

Përmeti gjithmonë e më tepër po merr profilin e një destinacioni turistik tërheqës për vizitorët vendas dhe të huaj. Tashmë turizmi është bërë pjesë...

Largimi i mjekëve nga Shqipëria, Dollenberg: Rritja e pagave nuk e frenon

Rritja e pagave për mjekët specialist duket se nuk do të frenojë largimin e bluzave të bardha. Sipas gjykimit të mjekes Aurora Dollenberg, politika mbajtëse...

Mungesa e fuqisë punëtore, Topuzi: Studentët nuk duan shkollat profesionale

Bizneset që operojnë në sektorin e Turizmit vuajnë më shumë problemin e mungesës së fuqisë punëtore gjatë sezonit veror. Përfaqësues të shoqatave të turizmit...

Zgjedhjet, deputetët e PD: Mbështetje vetëm për logon, jo për kandidatët e primareve

Me shumë pak bashki ku do të garohet në 14 maj, Partia Demokratike e drejtuar nga Enkelejd Alibeaj ka nisur sot organizimin për zgjedhjet...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×