English

Gajda “godet” drejtoreshën e PAK: Kontrolli i KLSH me certifikatë, s’vlejnë reagimet

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Komisioneri për mbrojtjen nga diskriminimi, Robert Gajda tha për “Review” në Euronews Albania se Kontrolli i Lartë i Shtetit ka certifikuar parregullsitë në ushqime në qendrën për persona me aftësi të kufizuara në Vlorë.

- Advertisement -

Sipas tij reagimi i drejtoreshës së PAK pas kësaj situate, nuk është i vlefshëm.

“Nuk po flasim në dyshim, mund të flasim në dyshim sa i përket aspektit penal dhe ashtu duhet të jetë, por sa i përket situatës kemi një certifikim. Ajo që shoh unë paraprakisht është se kemi një problematikë të madhe në Shqipëri. Kanë munguar aspektet monitoruese të shërbimeve. Raporti është vlerësim performance i institucionit, pra nuk hyn në punën e natyrshme të KLSH-së që merret më shumë me aspektin financiar të institucionit,” – u shpreh Gajda, ndërsa shtoi se KLSH ka bërë një detyrë të institucioneve të tjera.

Sipas tij një nga institucionet që ka përgjegjësi të drejtpërdrejtë është AKU-ja.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?