English

“Gaz Bardhi nuk përfaqëson as Pashkon e as Imamin”/ Kulluri debat me Lelën

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjetjet e “Barometrit” për situatën politike në vendin tonë u komentuan këtë të premte në emisionin “Barometri” në Euronews Albania.

- Advertisement -

Analisti Ervin Kulluri tha se lideri historik i PD-së korrigjoi gabimet e veta. Më tej ai shtoi se Gazment Bardhi nuk përfaqëson në PD atë që përfaqësonin Ben Imami apo Pashko, të cilët u përjashtuan kohë më parë nga partia.

“Ndodhën tre gjëra,  u rilegjetemua lidershipi i partisë për shkak se korrigjoi gabimet e veta. Përjashtimin e Imamit, Pashkos, Rrulit të gjithë grupeve që ishin goditur në parti, u dha mesazhi i kundërt, u reflektua nga Berisha dhe lidershipi i partisë. Ky ishte bashkimi, nuk ishte bashkimi Gaz Bardhi sepse ai nuk përfaqëson as Imamin as  Pashkon”-tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?