Gazetari: Ka fakte, Agron Neza ka bërë pagesa drejt ish-zyrtarit të FBI-së

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Romir Saraçi deklaroi se sipas aktakuzës amerikane, Agron Neza ka bërë një pagesë kundrejt ish-zyrtarit të FBI-së, Charles McGonigal.

Në një intervistë për Euronews Albania, Saraçi u shpreh se nuk bëhet e ditur arsyeja se përse është bërë kjo pagesë, por tregohet rrjedhja kronologjike e ngjarjeve, pasi është kryer pagesa.

“Episodi i Shqipërisë nis pas një pagese që ka bërë Agron Neza karshi Charles MsGonigal. Këtu fillon historiku i kontakteve me kryeministrin shqiptar, zotin Duçka dhe me zyrtarë të tjerë të Shqipërisë. Hap pas hapi tregohet ato që janë ndërmarrë nga ish-zyrtari i FBI-së.

- Advertisement -

Se për çfarë është bërë pagesa, autoritetet amerikane nuk e thonë specifikisht se për çfarë është bërë, por japin rrjedhën kronologjike të ngjarjeve që dëshmon se çfarë ka ndodhur pas pagesës”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Momentet dramatike kur 8-vjeçari nxirret nga rrënojat dhe ribashkohet me nënën e tij

Një seri fotosh dramatike tregojnë 8-vjeçarin Yigit Çakmak duke u nxjerrë nga rrënojat nga punonjësit e urgjencës në Hatay, Turqi, 52 orë pas tërmetit...

Pamje rrëqethëse nga rrënojat, vajza e vogël mban foshnjën në duar dhe kërkon ndihmë

Një tjetër video rrëqethëse është publikuar në rrjet nga tërmeti shkatërrimtar që goditi Turqinë dhe Sirinë. Nga pamjet e filmuara në rrënoja, shihet një vajzë...

LeBron James rekord absolut, shënon historinë në NBA

LeBron James  shënon historinë duke u bërë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave në NBA duke kaluar rekordin e gjatë të Kareem...

TË FUNDIT

Momentet dramatike kur 8-vjeçari nxirret nga rrënojat dhe ribashkohet me nënën e tij

Një seri fotosh dramatike tregojnë 8-vjeçarin Yigit Çakmak duke u nxjerrë nga rrënojat nga punonjësit e urgjencës në Hatay, Turqi, 52 orë pas tërmetit...

Pamje rrëqethëse nga rrënojat, vajza e vogël mban foshnjën në duar dhe kërkon ndihmë

Një tjetër video rrëqethëse është publikuar në rrjet nga tërmeti shkatërrimtar që goditi Turqinë dhe Sirinë. Nga pamjet e filmuara në rrënoja, shihet një vajzë...

LeBron James rekord absolut, shënon historinë në NBA

LeBron James  shënon historinë duke u bërë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave në NBA duke kaluar rekordin e gjatë të Kareem...

VIDEO/ Banorët e Laçit hapin dyert e banesave për turqit: I presim në shtëpitë tona

Kamera e Euronews ishte këtë të mërkurë në qytetin e Laçit, ku mori disa përjetime të qytetarëve në lidhje me tërmetin shkatërrimtar që goditi...

Nuk kursehet Lionel Messi, dhuron shumën e majme për Turqinë dhe Sirinë

Fondacioni i lojtarit të njohur ndërkombëtarisht Lionel Messi ka dhënë një ndihmë të madhe financiare për njerëzit e prekur nga tërtmeti i frikshëm. Mesi dhuron...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×