Gazetari Lita: Politikanë e biznesmenë do sanksionohen nga SHBA

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Lavdrim Lita tha se do të ketë një valë të dytë sanksionesh ndaj politikanëve, biznesmenëve dhe pronarë mediash nga SHBA.

Në një intervistë për Euronews Albania, ai theksoi se SHBA ka shpenzuar miliona për të bërë drejtësi në Shqipëri ndërsa theksoi se do të ketë së shpejti zhvillime në Tiranë dhe në vendet e tjera.

“SHBA ka shpenzuar miliona dollarë për ta bërë Shqipërinë me drejtësinë. Shumë shpejt do të ketë zhvillime dhe në Tiranë dhe në Shqipëri  për të prishur këtë çerdhe korrupsioni në politikën e madhe të Tiranës. Me ardhjen e ambasadorit të ri mendoj se do të ndryshojë diçka, po jo sepse është ai ambasador por sepse politika do të jetë ndryshe. Kjo sepse më të gjitha ambasadat e rajonit janë njerëz që kanë punuar për disa dekada me këto problematika dhe i njohin Kanë krijuar dhe urdhra special, ekzekutiv për të nisur një operacion për goditjen e personave në politikë. Nuk janë vetëm ‘non grata’ por ka dhe biznesmenë, pronar mediash. Do të ketë një fazë të dytë të goditjes të këtyre persona që janë konsideruar si minues të demokracisë. Kjo është problem i SHBA”- tha ai.

- Advertisement -

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Degët më pak të preferuara dhe më të kërkuarat në Universitetin e Tiranës

“Review” në Euronews Albania ka paraqitur një listë me degët më të kërkuara në Universitetin e Tiranës.   10 Degët më të kërkuara në UT   1 Informatikë Ekonomike 98.75% 2 Informatikë 98.50% 3 Financë 96.59% 4 Drejtësi 94.92% 5 Teknologji...

Publikohet video e vrasjes së policit Afrim Bunjaku në Kosovë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha deklaroi për mediat se polici që humbi jetën pas sulmit në veri të Kosovës, Afrim...

Reagimi i parë zyrtar i Mbretërisë së Bashkuar për shtimin e trupave në Kosovë

Forcat e Mbretërisë së Bashkuar do të vendosen në misionin paqeruajtës të NATO-s në Kosovë pas një kërkese të NATO-s. Kjo vjen pas sulmit të...

TË FUNDIT

Degët më pak të preferuara dhe më të kërkuarat në Universitetin e Tiranës

“Review” në Euronews Albania ka paraqitur një listë me degët më të kërkuara në Universitetin e Tiranës.   10 Degët më të kërkuara në UT   1 Informatikë Ekonomike 98.75% 2 Informatikë 98.50% 3 Financë 96.59% 4 Drejtësi 94.92% 5 Teknologji...

Publikohet video e vrasjes së policit Afrim Bunjaku në Kosovë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha deklaroi për mediat se polici që humbi jetën pas sulmit në veri të Kosovës, Afrim...

Reagimi i parë zyrtar i Mbretërisë së Bashkuar për shtimin e trupave në Kosovë

Forcat e Mbretërisë së Bashkuar do të vendosen në misionin paqeruajtës të NATO-s në Kosovë pas një kërkese të NATO-s. Kjo vjen pas sulmit të...

Goditet me thikë 19-vjeçarja shqiptare në Selanik

Në një park në Selanik ka ndodhur një ngjarje tronditëse këtë të diel rreth orës 5:30 të pasdites. Një person ka goditur me thikë...

Sulmi terrorist në Turqi, ja kush e mori përgjegjësinë

Partia e Punëtorëve të Kurdistanit (PKK) ka pranuar se ka kryer sulmin terrorist të ndodhur mëngjesin e kësaj të diele në Ankara të Turqisë. Kjo...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×