English

Gazetari nga Kina: Këtu burgosesh po dezinformove për viruset dhe pandeminë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Edison Myrteza ishte këtë të hënë në një lidhje direkte nga Kina për “Good Morning Albanians” për të folur rreth lajmit se në Kinë janë zbuluar 8 viruse të tjera.

- Advertisement -

Ndër të tjerat ai foli edhe për lajmet dizinformuese, të cilat sipas tij janë shumë të vështira për të qarkulluar në Kinë, pasi atje mund të burgosesh po dezinformove për viruset dhe pandeminë.

“Gjithë informacuioni në Kinë është në duart e shtetit. Në momentin që ka dezinformime ose mund të hiqet informacioni, ose merren masa ndaj atij që e ka dezinfomimin, madje mund edhe të burgoset.

Ka shumë ide konspiracioni, por në Kinë ka shumë kontroll, në një farë mënyrë për çdo lloj informacioni. Ka edhe të ftuar  në studio emisionesh që deklarojnë, por ata janë shkencëtarët më të mirë, me vulë e me certifikatë. Nuk është se diskutohet shumë në media televizive, diskutohet nëpër forume në rrjete sociale.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?