Gazetari: Ngjarja ndaj biznesmenit libanez ka qenë e paralajmëruar

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Eni Ferhati, tha se dhuna ndaj biznesmenit libanez Fadi Mitri ka qenë e paralajmëruar.

Këtë e tha i ftuar në emisionin “Review”, në Euronews Albania, ndërsa po flitej për konfliktet që janë krijuar mes njerëzve për shkak të pronave.

Më tej ai theksoi se asokohe Këshilli i Ministrave tokën ia kishte dhënë biznesmenit, ndërsa Gjykata një personi tjetër.

- Advertisement -

“Ishte një ngjarje e paralajmëruar. Ai në cilësinë e administratorit të një kompanie nga shteti shqiptar merr me qira një sipërfaqe toke. Për këtë tokë ai lidh një kontratë, por gjatë kësaj kohe për këtë tokë ishte pretendues edhe një shtetas tjetër.

Gjatë kohës që biznesmeni libanez kishte përfituar këtë proces shtetasi tjetër i ishte drejtuar Gjykatës së Durrësit dhe detyronte Bashkinë e Durrësit që t’i njihte këtë sipërfaqe toke që ai pretendonte. Vendimi gjyqësor krijoi konflikt mes një sipërmarrësi dhe një fshatari. Këshilli ministrave ja kishte dhënë biznesmenit dhe Gjykata ja dha dikujt tjetër.”- tha gazetari.

LEXONI GJITHASHTU: 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreu i Republikanëve serbë: Ja pse është përfshirë nipi i Millosheviçit në politikë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se përfshirja në politikë e nipit të Sllobodan...

Politikani serb: Vuçiç po përgatitet për konflikt të armatosur në Kosovë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatitet për...

“Më keq se me Millosheviçin”/Politikani serb: Vuçiç pret urdhrin nga Putin për luftë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po pret urdhrin...

TË FUNDIT

Kreu i Republikanëve serbë: Ja pse është përfshirë nipi i Millosheviçit në politikë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se përfshirja në politikë e nipit të Sllobodan...

Politikani serb: Vuçiç po përgatitet për konflikt të armatosur në Kosovë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatitet për...

“Më keq se me Millosheviçin”/Politikani serb: Vuçiç pret urdhrin nga Putin për luftë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po pret urdhrin...

Paralajmërimi i politikanit serb: Vuçiç po përgatit një sulm tjetër si në Banjskë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatit një...

“Radoiçiç i lirë”, Sanduloviç: E pabesueshme që SHBA e BE heshtin përballë Vuçiç

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” më gazetarin Franko Egro se është e pabesueshme që Shtetet e...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×