Gazetari zbërthen paralajmërimin e Ramës për Martinajn, ç’pritet të ndodhë nesër

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Eni Ferhati tha se qëndrimi i dy ditëve më parë i kryeministrit Edi Rama rreth Ervis Martinajt është i ndryshëm nga ai i para 9 ditëve kur prezantoi drejtuesit e rinj të policisë.

Në emisionin Now në Euronews Albania, Ferhati u shpreh se ka gjasa që përgjigjja të jetë ajo që qarkullon në mënyrë jo zyrtare, për variantin e rrëmbimit me pasojë eliminimit fizik të këtij personi.

Sipas tij, fakti që personi i fundit që e ka shoqëruar Martiajn, agjenti Jeton Lami del nesër për  masën e sigurisë, mund të nxjerrë në dritë informacione të reja nëse ai pranon të bëhet bashkëpunëtor i drejtësisë për ta zbardhur këtë çështje.

- Advertisement -

“Se si do gjendet këto prova duke pasur parasysh edhe rolin e agjentit Lami që pritet të dalë nesër për masë sigurie. Ky është personi kyç dhe nesër mund të na bëhen me dije fakte te tjera që ai ka pranuar të bashkëpunojë me drejtësinë”, tha gazetari.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Tornadot dhe stuhitë e mëdha, raportohet për gjashtë të vdekur në SHBA

Tornadot dhe stuhitë e mëdha e kanë goditur Tenesin të shtunën mbrëma, duke i lënë të vdekur së paku gjashtë njerëz. Moti ekstrem në disa...

Kongresi i PS/ Qafoku: Me opozitën e shpartalluar, Rama mund të bëjë ç’të dojë

Gazetari Roland Qafoku është shprehur se kryeministri Edi Rama mund të bëjë çfarë të dojë, kur përballë ka opozitën e cila sipas tij është...

Vrasja e Elton Javorit në Fier, gjendet automjeti i përdorur dhe arsenal armësh

Vrasja e Elton Javorit në Fier, gjendet automjeti i përdorur nga autorët dhe arsenal armësh Është gjetur automjeti i përdorur në vrasjen e 41-vjeçarit Elton...

TË FUNDIT

Tornadot dhe stuhitë e mëdha, raportohet për gjashtë të vdekur në SHBA

Tornadot dhe stuhitë e mëdha e kanë goditur Tenesin të shtunën mbrëma, duke i lënë të vdekur së paku gjashtë njerëz. Moti ekstrem në disa...

Kongresi i PS/ Qafoku: Me opozitën e shpartalluar, Rama mund të bëjë ç’të dojë

Gazetari Roland Qafoku është shprehur se kryeministri Edi Rama mund të bëjë çfarë të dojë, kur përballë ka opozitën e cila sipas tij është...

Vrasja e Elton Javorit në Fier, gjendet automjeti i përdorur dhe arsenal armësh

Vrasja e Elton Javorit në Fier, gjendet automjeti i përdorur nga autorët dhe arsenal armësh Është gjetur automjeti i përdorur në vrasjen e 41-vjeçarit Elton...

Akuzohen për kultivimin e 250 bimëve narkotike, arrestohen 2 persona në Elbasan

Dy shtetas në Elbasan kanë rënë në prangat e Policisë, pasi dyshohet se janë autorë të kultivimit të 250 bimëve narkotike, në muajin qershor,...

EMRI/ I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia, arrestohet 38-vjeçari në Durrës

Një 38-vjeçar në Durrës ka rënë në prangat e Policisë, pasi shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane për veprat penale “Organizata ktiminale” dhe...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×