English

Gazetari zbulon prapaskenat: Ahmetaj nuk shkon vetëm në burg

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Eni Ferhati tha se informacioni i dhënë nga avokati i Ahmetajt se ky i fundit ndodhet në Britani të Madhe duhet marrë me rezerva pasi ishte i njëri avokat që kur media interesohej për vendndodhjen e ish-ministrit tha se ai ndodhej brenda vendit, gjë që rezultoi e pavërtëtë.

- Advertisement -

Ferhati tregoi se në dosjen voluminoze të hetimit 1-vjeçar të SPAK, së bashku me Ahmetaj do të  ketë edhe persona të tjerë ndaj të cilëve do të merret masa e arrestit me burg si persona që e kanë ndihmua në pastrimin e parave apo fshehjen e pasurisë.

“Kam informacione dhe në bazë të dosjes voluminoze të SPAK, që bashkë me Ahmetajn do ketë edhe persona të tjerë që do merren në masën e arrestit me burg, të  cilët kanë rezultuar se kanë ndihmuar ish-zyrtarin e lartë të pastrojë paratë dhe të fshehë pasurinë e tij, vepra të cilat sipas SPAK, Ahmetaj i ka kryer në bashkëpunim. Nëse i referohemi dosjes së SPAK pas hetimit 1-vjeçar ndaj Ahmetajt rezulton se ka edhe emra të tjerë që përmenden, që mund të jenë me përgjegjësi ligjore”, tha gazetari.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?