English

Gazetari zbulon takimin me ambasadorin britanik: Pse nuk flet Gazmend Bardhi

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Eltar Deda tha në intervistë për Euronews Albania se reforma zgjedhore ka mbështetjen e vendeve të Quintit edhe pse kjo nuk pranohet publikisht.

- Advertisement -

Deda tregoi se ambasadori britanik në një takim konfidencial të zhvilluar me Damian Gjiknurin, Gazment  Bardhi, Enkelejd Alibeajn dhe Elisa Spiropalin është shprehur qartë se reforma zgjedhore ka mbështetjen e Quintit.

Sipas tij, interesi i vetëm i deputetëve të Rithemelimit është që të vendosin bashkëkryetar të Komisionit Zgjedhore Oerd Bylykbashi, që siç tha nuk pranohet nga ndërkombëtarët.

“Ambasadori britanik është shprehur qartë që reforma zgjedhore ka mbështetjen e vendeve të Quintit, nuk e di kanë negociuar apo jo, interesi i një grupimi, ish-deputetë të PD, të përcaktojnë prioritetet e tyre, apo kanë prioritet vendosjen e Bylykbashit në krye të komisionit, që nuk e pranojnë ndërkombëtarët. Nëse ambasadori britanik në 5 veta që zhvillon një mbledhje dhe thotë keni mbështetjen e vendeve të Quintit, nëse po gënjen, le ta hedhë poshtë”, tha Deda.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?