Gazetari zbulon versionin e pathënë: Hajdutja mund të ketë bashkëpunuar me Klosin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Miliam Zeka hodhi një hipotezë të re në lidhje me vjedhjen e mijërave eurove në banesën e zyrtares së lartë Alda Klosi, nga sanitarja Rozeta Dobi.

I ftuar në Euronews Albania, Zeka, tha se si gazetar hulumtues nuk e beson që një sasi aq e madhe parash të jetë një vjedhje e rëndomtë. Ai theksoi se mund të ketë një bashkëpunim mes zyrtares dhe sanitares për fshehjen e parave.

Zeka tha se lidhjen mes Rozeta Dobit dhe Alda Klosit pritet ta zbardhin organet ligjizbatuese përmes hetimeve në lidhje me rastin.

- Advertisement -

“Unë si gazetar që jam marrë gjithë jetën me gazetari hulumtuese kam pak dyshim që nuk mund të quhet puro vjedhje, mund të jetë bashkëpunim mes ish-shefes së kabinetit dhe zonjës në fjalë. Nuk është e mundur të vidhet gjithë ajo sasi parash në një shtëpi private dhe të bëhet denoncimi kaq vonë. Çfarë matematikash ka në mes të kësaj që ne e quajmë hajdute dhe ish-shefes së kabinetit të Arben Ahmetaj do të zbardhet në të ardhmen. Unë mund të them se mund të ketë një bashkëpunim për fshehjen e parave. Paratë nuk mund të amnistoheshin në asnjë variant, pasi është banka ajo e cila nuk pranon para kesh në vlerë mbi 10 mijë euro pa patur një dokument”, tha Zeka.

LEXO GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Çfarë ka në shishe? Irlanda, vendos në ektiketa rreziqet nga konsumimi i alkoolit

Të gjitha rreziqet shëndetësore që shkaktohen nga konsumimi i alkoolit, do të jenë të pasqyruara në etiketën e çdo shisheje alkool. Ky është vendimi që...

Goditi me grusht Berishën, Shehu me probleme mendore, kërkohet shtrimi në psikiatri

Pas përfundimit të ekspertizës mjeko-ligjore, Prokuroria e Tiranës ka kërkuar shtrimin në spitalin psikiatrik për Gerti Shehun, personi i cili qëlloi me grusht në...

Sheholli: Demokracia nuk mbahet me polici, të ketë zgjedhje të reja në Veri

Drejtuesi i Institutit për Afirmimin e Marrëdhënieve Ndëretnike, Fatmir Sheholli, komentoi situatën e tensionuar së fundmi në veri të Kosovës pas zgjedhjes së kryetarëve të...

TË FUNDIT

Çfarë ka në shishe? Irlanda, vendos në ektiketa rreziqet nga konsumimi i alkoolit

Të gjitha rreziqet shëndetësore që shkaktohen nga konsumimi i alkoolit, do të jenë të pasqyruara në etiketën e çdo shisheje alkool. Ky është vendimi që...

Goditi me grusht Berishën, Shehu me probleme mendore, kërkohet shtrimi në psikiatri

Pas përfundimit të ekspertizës mjeko-ligjore, Prokuroria e Tiranës ka kërkuar shtrimin në spitalin psikiatrik për Gerti Shehun, personi i cili qëlloi me grusht në...

Sheholli: Demokracia nuk mbahet me polici, të ketë zgjedhje të reja në Veri

Drejtuesi i Institutit për Afirmimin e Marrëdhënieve Ndëretnike, Fatmir Sheholli, komentoi situatën e tensionuar së fundmi në veri të Kosovës pas zgjedhjes së kryetarëve të...

“370 mln euro për rritjen e pagave”, Pano: Ja kush do ti paguajë kostot

Ekonomisti Pano Sako komentoi vendimin për rritjen e pagave, ku për këtë plan pritet të investohen 370 milion euro. Në një intervistë për Euronews Albania,...

Kush do ta trashëgojë pasurinë marramendëse të Tina Turner

Tina Turner grumbulloi një vlerë neto marramendëse gjatë gjithë karrierës së saj mbresëlënëse përpara vdekjes së saj tronditëse më 24 maj në moshën 83-vjeçare. Këngëtarja...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×