English

‘Gërdeci”| Nis seanca gjyqësore ndaj Fatmir Mediut, kush janë të pranishëm në sallë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ka nisur seanca gjyqsore në Gjykatën e Posaçme Antikorrupsion në ngarkim të ish-ministrit të mbrojtjes Fatmir Mediu.

- Advertisement -

Të pranishëm në sallë janë vetë i pandehuri bashkë me dy avokatët e tii, Henrik Ligori dhe Ardian Visha.

Po ashtu të pranishëm janë edhe 5 ekspertët që kanë përcaktuar dëmin ekonomik të shkaktuar nga shpërthimi i 15 marsit 2008, familjarët e Erison Durdës dhe avokati mbrojtës Dorian Matlia.

Edhe prokurorët që po merren me hetimin e dosjes ‘Gërdeci’, Klodian Braho dhe Arben Kraja, janë të pranishëm në sallë.

Emrat e ekspertëve:

1-Bexhed Zeqiri- financier kontabël, aktualisht punonjës te KLSH, audit.

2-Ymer Stafa-ekonomist financar, pensionist.

3-Rasim Metallari- financier, punonjes te Universiteti i Mjekësisë, auditues i brendshëm

4-Latif Ccela- financier i lartë, auditues te Ministria e Financave

5-Mondi Hoxha- punonjës në sektor privat, kompania Kastrati Group.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?