Gërmimi nisi poshtë lavamanit, si u hap 40 metra tunel në burgun e Idrizovës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një arratisje spektakolare është parandaluar nga burgu i Idrizovës.

Policia e Maqedonisë së Veriut ka zbuluar një tunel 40 metërsh që ishte përgatitur mbi 6 muaj për të arratisur të burgosur nga burgu më i madh i Maqedonisë së Veriut.

Siç ka njoftuar Ministria e Punëve të Brendshme, tuneli do të shërbente si rrugë për arratisje nga 8 të burgosur që ishin të dënuar me mbi 10 vite burg apo burg të përjetshëm.

- Advertisement -

Gazetarja e Euronews Albania në RMV Ferikan Iljazi tregoi se ende nuk ka asnjë përgjegjësi për personat  që kanë lejuar hapjen e këtij tuneli prej 6 muajsh.

“Ka deklarata kontradiktore nga autoritetet përkatëse se kur i kanë marrë informacionet për planin e  arratisjes dhe si kanë arritur të mos e zbulojnë kush janë personat që kanë tentuar të arratisen. Edhe pse kishte spekulime se cilët ishin personat që tentuan të arratisen, ende nuk ka informacion zyrtar për emrat. Pak kohë më parë u realizua një arratisje ndërsa tani u tentua një tjetër. Të dyja kanë të përbashkët skenat e filmit. Nga informacionet është mësuar se gërmimi ka nisur poshtë një lavamani në një nga hapësirat e burgut dhe ka vijuar në pjesën tjetër për rreth 40 metra. Drejtori i shkarkuar i burgut ka thënë se nuk ka asnjë lidhje dhe se ai e ka penguar arratisjen e të burgosurve”, raportoi gazetarja.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Mbahet ceremonia mortore e ish-zv. kryeministrit grek, Theodoros Pagalos

Në krematoriumin e Ritsonës, familjarë, të afërm, miq dhe kolegë i dhanë lamtumirën e fundit Theodoros Pagalos, ish-zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Jashtëm grek Theodoros...

“Lejohet të dalë nga shtëpia”, zbardhet vendimi i gjykatës që liroi Saimir Tahirin

Gjykata e Elbasanit liroi nga burgu ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, duke vendosur që ta kryejë pjesën e mbetur të dënimit në shtëpi. Në vendimi...

“Saimir Tahiri u lirua të hënën”- Ish-drejtuesi i policisë bën deklaratën e fortë

Ish-drejtuesi i Policisë së Shtetit, Shemsi Prençi, ishte i ftuar këtë të premte në Euronews Albania ku foli në lidhje me lirimin nga burgu...

TË FUNDIT

Mbahet ceremonia mortore e ish-zv. kryeministrit grek, Theodoros Pagalos

Në krematoriumin e Ritsonës, familjarë, të afërm, miq dhe kolegë i dhanë lamtumirën e fundit Theodoros Pagalos, ish-zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Jashtëm grek Theodoros...

“Lejohet të dalë nga shtëpia”, zbardhet vendimi i gjykatës që liroi Saimir Tahirin

Gjykata e Elbasanit liroi nga burgu ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, duke vendosur që ta kryejë pjesën e mbetur të dënimit në shtëpi. Në vendimi...

“Saimir Tahiri u lirua të hënën”- Ish-drejtuesi i policisë bën deklaratën e fortë

Ish-drejtuesi i Policisë së Shtetit, Shemsi Prençi, ishte i ftuar këtë të premte në Euronews Albania ku foli në lidhje me lirimin nga burgu...

Flet avokati i Saimir Tahirit: E ka gruan sëmurë, do kujdeset për fëmijët

Maks Haxhia, avokati i ish-ministrit Saimir Tahiri tha në një komunikim me mediat bashkëshirtja e tij për shkak të problemeve me shëndetin, nuk mund të...

Lirimi i Saimir Tahirit, Berisha: Urdhëri i Ramës, ultimatumit i erdhi fundi

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me lirimin nga qelia të ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Gjatë një konference për media, Berisha u...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×