Gjekmarkaj këshillë deputetëve të PD-së: Mos sulmoni Yuri Kim-in

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Gjekmarkaj u ka dhënë një këshillë kolegëve të tij, në lidhje me raportet me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe ambasadoren amerikane, Yuri Kim.

Në emisionin “Now” në Euronews Albania, Gjekmarkaj tha se kur është mundësia për të heshtur në raport me Amerikën dhe ambasadoren e saj, ata duhet të heshtin në vend që ta shajnë.

“Unë e respektoj ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Nuk bashkëndaj qëndrime të kolegëve të mi, sepse për të, janë qëndrime në rastin më të mirë, folklorike. Ajo është përfaqësuese e Presidentit Biden dhe meriton të gjithë respektin që posti i saj ka.

- Advertisement -

Pavarësisht, na kanë pëlqyer vendimet e SHBA-së ndaj PD-së, Shtetet e Bashkuara janë një aleat i padiskutueshëm për Partinë Demokratike. Një këshillë do iua jepja kolegëve të mi, që të kur është mundësia për të heshtur në raport me Amerikën dhe ambasadoren e saj, të heshtin në vend që ta shajnë”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Korrupsioni/ Spaho: Nëse denoncon, qytetari përballet me një strukturë të korruptuar

Eksperti i Ekonomisë, Mateo Spaho, është shprehur se qytetari që shkon për të marrë një shërbim dhe detyrohet të japë ryshfet, nuk është aq...

Vrasja e Liridonës me porosi të partnerit, flet për herë të parë ambasadori suedez

Ambasadori i Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund, ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt me porosi të bashkëshortit të saj, Naim Murselit. Sipas mediave...

BE-ja jep dritën e gjelbër për t’i ndarë Hungarisë rreth 1 miliard euro

Ministrat e Financave të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, janë pajtuar për t’i ndarë 920 milionë euro për Hungarinë, në kuadër të fondeve për...

TË FUNDIT

Korrupsioni/ Spaho: Nëse denoncon, qytetari përballet me një strukturë të korruptuar

Eksperti i Ekonomisë, Mateo Spaho, është shprehur se qytetari që shkon për të marrë një shërbim dhe detyrohet të japë ryshfet, nuk është aq...

Vrasja e Liridonës me porosi të partnerit, flet për herë të parë ambasadori suedez

Ambasadori i Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund, ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt me porosi të bashkëshortit të saj, Naim Murselit. Sipas mediave...

BE-ja jep dritën e gjelbër për t’i ndarë Hungarisë rreth 1 miliard euro

Ministrat e Financave të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, janë pajtuar për t’i ndarë 920 milionë euro për Hungarinë, në kuadër të fondeve për...

“I korruptuari perceptohet si i zoti”, Qiraxhi: Ndikon klima e pandëshkueshmërisë

Aktivisti Mirgen Qiraxhi është shprehur se në Shqipëri i korruptuari perceptohet si një njeri i aftë dhe i zoti dhe i pakorruptuari perceptohet si...

SPAK lëshon 15 urdhër-arreste për inceneratorin e Tiranës

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit ka lëshuar 15 urdhër-arreste për inceneratorin e Tiranës. Masat e sigurisë janë në ekzekutim e sipër dhe në mesin e...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×