Gjekmarkaj kritika Bashës: Kthehu bëj detyrën e deputetit, gabimi i fundit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i Partisë Demokratike Agron Gjekmarkaj është treguar kritik ndaj Lulzim Bashës, duke thënë se ky i fundit nuk po e bën detyrën si deputet.

Në një intervistë për Euroneës Albania, Gjekmarkaj tha se gabimi i fundit i Bashës ishte se hyri në një betejë politike me Sali Berishën dhe se nuk i shkoi deri në fund.

“Lulzim Basha duhet të rikthehet në PD të bëjë punën e tij si deputet i opozitës sepse po mungon prej shumë muajsh. Unë kam respekt për Bashën, çdo gjë shkarkohet te ai. Duket se është e keqja absolute por nuk është kështu. Basha ka mjaft gabime politike për të cilat po i paguan. Ndoshta gabimi i tij i fundit është që hyri në një betejë politike dhe nuk ishte i zoti ta bëjë betejën e vet, ndenji mbyllur në zyra. Sot nuk mund të diskutohet për lidership të Lulzim Bashës. Nuk shoh asnjë të ardhme politike të Bashës si lidership.  Basha është totalisht i diferencuar, në parlament vjen shumë rrallë”- tha Gjekmarkaj.

- Advertisement -

LEXONI GJITHASHTU: 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Fituesja e Nobelit për Paqe: Populli do të fitojë ndaj regjimit iranian

Populli iranian do ta mposhtë një herë e mirë autoritarizmin e vendosur nga qeveria, e cila ka humbur ligjshmërinë dhe mbështetjen e popullit, tha...

OBSH: Situata katastrofike shëndetësore në Gazë pothuajse e pamundur të përmirësohet

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha të dielën se do të jetë e pamundur të përmirësohet situata "katastrofike"...

“S’krahasohet çështja Beleri me atë të luftës”, Xhufi: Këto lojëra acarojnë situatën

Historiani Pëllumb Xhufi, foli në lidhje me çështjen “Beleri” dhe kushtet që ka vendosur Greqia për Shqipërinë, që nëse nuk zbatohen atëherë do të...

TË FUNDIT

Fituesja e Nobelit për Paqe: Populli do të fitojë ndaj regjimit iranian

Populli iranian do ta mposhtë një herë e mirë autoritarizmin e vendosur nga qeveria, e cila ka humbur ligjshmërinë dhe mbështetjen e popullit, tha...

OBSH: Situata katastrofike shëndetësore në Gazë pothuajse e pamundur të përmirësohet

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha të dielën se do të jetë e pamundur të përmirësohet situata "katastrofike"...

“S’krahasohet çështja Beleri me atë të luftës”, Xhufi: Këto lojëra acarojnë situatën

Historiani Pëllumb Xhufi, foli në lidhje me çështjen “Beleri” dhe kushtet që ka vendosur Greqia për Shqipërinë, që nëse nuk zbatohen atëherë do të...

Debati për minoritetet, largohet nga emisioni sekretari i Omonias

Tema e vetos së Greqisë dhe betimit të Fredi Belerit si kryetar i Bashkisë së Himarës është shoqëruar me debate në emisionin “Review” në...

“Nuk vendosim ne çfarë bën Greqia”, Xhomaka thirrje Ramës: Zgjidhni çështjen Beleri

Nënkryetari i OMONIA-s Jorgo Xhomaka, i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton e Shqipërisë ndaj Greqisë. Ai theksoi se duan zgjidhjen...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×