English

Gjermania dërgon 200 ushtarë shtesë në Kosovë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjermania do të dërgojë edhe 200 ushtarë shtesë në Kosovë, ka bërë të ditur drejtori i Ekipit Këshillëdhënës për Marrëdhëniet e NATO-s në Kosovë, gjeneral brigade Ralf Hammerstein

- Advertisement -

“Bundeswehr aktualisht ka rreth 80 ushtarë këtu, të cilët së shpejti do të rriten me rreth 200, duke përfshirë stafin mbështetës. Pra, kjo është rreth 280 (ushtarë)”, tha Hammerstein për Welt të Gjermanisë.

Ai vlerësoi se normalizimi i marrëdhënieve ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës nuk po përparon “aq shpejt siç shpresonim të gjithë” dhe tha se është detyrë e disa gjeneratave.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×