English

Gjirokastër, zjarri përfshin kullotën në Labovë rrezikohen banesat

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjatë orëve të natës një vatër zjarri në fshatin Labovë, Gjirokastër, ka rrezikuar të dëmtojë banesat.

- Advertisement -

Flakët fillimisht janë shfaqur rreth orës 22.30 në një kullotë, në rrethinat e fshatit për tu përhapur më pas më një sipërfaqe të gjerë. Afërsia me banesat e fshatit bënte që zjarri të rrezikonte edhe banorët.

Pavarësisht terrenit të thyer dhe malor, përgjatë  gjithë natës efektivat e Shërbimit Zjarrfikës, bashkisë dhe banorë të zonës kanë ndërhyrë për lokalizimin dhe shuarjen e zjarrit.

Rreth orës 04:00 të së mërkurës është bërë e mundur shuarja e plotë e kësaj vatre zjarri dhe evitimi i rrezikut për banorët e zonës së Odries. Vazhdon puna për zbardhjen e shkaqeve të zjarrit.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?