English

GJKKO rrëzon Lulzim Berishën, dosja për vrasjen e Vajdim Lamajt kthehet në SPAK

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

GJKKO ka rrëzuar kërkesën e SPAK për pushimin e çështjes ndaj Lulzim Berishës për vrasjen e vitit 2005 të Vajdin Lamajt.

- Advertisement -

GJKKO vendosi kthimin e dosjes së SPAK për plotësim hetimesh dhe i la afat organit të akuzës 4 muaj.

Lulzim Berisha u arrestua disa javë më parë në Spanjë dhe Shqipëria ka nisur procedurat e ekstradimit të tij.

Vrasja e Vajdin Lames u zbulua pas dëshmisë së të penduarit të drejtësisë Luftar Reçi. Nën akuzë për këtë ngjarje janë: Lulzim Berisha, Plarent Dervishaj, Viktor Ymeri, Indrit Taullai, Emiljano Shullazi dhe Luftar Reçi.

Biznesmeni i njohur u ekzekutua në vitin 2005, teksa u hodh në erë në ashesorin e pallatit ku banonte së bashku me një mikun e tij.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×