English

Gjylameti: Kush i ka votuar, s’do një opozitë që merret me veten, por me qeverinë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputetja e Partisë Socialiste Blerina Gjylameti thotë se mazhoranca bashkëpunon vetëm me opozitën zyrtare në Parlament.

- Advertisement -

Në një intervistë për Euronews Albania, Gjylameti u shpreh e keqardhur për krizën brenda opozitës, e cila siç tha duke u marrë me veten, po humb funksioni për të cilin duhet të ekzistojë.

“Shpresoja për një zgjidhje më të shpejtë se ajo që kemi, dhe qytetarët që kanë votuar për ata duan të shohin një opozitë që nuk merret me veten, por i kërkon llogari qeverisë”, tha Gjylameti.

Teksa iu referua ligjit për amnistinë fiskale, Gjylameti tha se ajo është një nga elementet për të cilat mazhoranca ka diskutuar rregullisht me opozitë.

Deputetja e PS bëri thirrje për lënien mënjanë të ndasive politike kur flitet për ligje të tilla që u shërbejnë të gjithëve dhe ndihmon në formalizimin e ekonomisë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×