English

Greva e fermerëve grekë, bllokohet lëvizja e automjeteve të rënda në Kakavijë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

“Greva e fermerëve të zonës së Janinës, Greqi gjatë ditës së sotme dhe bllokimi i tyre i vazhdueshëm i rrugës kombëtare Kallpaq-Janinë ka krijuar probleme për lëvizjen e automjeteve dhe këmbësorëve në të dyja anët e kufirit.”

- Advertisement -

Kjo protestë ka bërë që efektet të ndihen edhe në vendin tonë. Greva e fermerëve grekë ka bllokuar sërish këtë të hënë lëvizjen në drejtim të doganës së Kakavijës.

Sipas Policisë Kufitare në Gjirokastër pala greke kishte njoftuar se nga ora 10:00 dhe deri në një njoftim të dytë, rruga nacionale Kallpaq-Janinë, do jetë përsëri e bllokuar për shkak të protestës që po zhvillojnë fermerët.

Për këtë shkak gjatë të hënës në kufi është lejuar qarkullimi vetëm për automjetet e vogla. Ndërsa mjetet e tonazhit të rëndë si kamionë dhe autobuzë, janë lejuar të qarkullojnë me intervale kohore duke shmangur bllokimin e plotë të lëvizjes.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?