Grevat në aeroportet e Evropës mund të ndërpresin udhëtimet verore 

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Grevat e stafit të aeroporteve dhe linjave ajrore në Evropë mund të ndërpresin udhëtimet gjatë verës, kur numri i udhëtarëve në mbarë botën po rritet ngadalë në nivelet para pandemisë.

Sipas Reuters, që nga viti i kaluar, grevat kanë detyruar linjat ajrore evropiane të anulojnë mijëra fluturime për të shmangur radhët e gjata në aeroportet kryesore.

Sipas të dhënave nga AirHelp, anulimet dhe vonesat e fluturimeve më shumë se tre orë në Evropë u rritën në krahasim me vitin 2022.

- Advertisement -

Në Britani, rreth 1,400 punonjës të sigurisë në aeroportin Heathrow po planifikojnë greva të mëtejshme në maj, 10 ditë pasi një grevë e stafit të aeroportit përfundoi në fillim të këtij muaji.

Aeroportet në Dusseldorf, Hamburg, Këln dhe Bon ishin pothuajse bosh sot, gjatë ditës së parë të grevës së punonjësve të sigurisë në ato aeroporte, të thirrur nga sindikata gjermane Verdi.

Rreth 100,000 pasagjerë pritet të preken nga ato greva.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Delfino Rent-A-Car zgjeron partneritetin franchise me SIXT në Shqipëri

Delfino Rent-A-Car, një franchise e pavarur SIXT në Maqedoni, zgjeron partneritetin ekskluziv me liderin global në shërbimet e lëvizjes premium duke hyrë në tregun...

Hëngrën karamele me kanabis, dhjetra nxënës në Xhamajkë shtrohen në spital

Më shumë se 60 nxënës të shkollave fillore u shtruan në spital në Xhamajka të hënën pasi pa e ditur hëngrën karamele të mbushura...

Sëmundja e shkaktuar nga mushkonjat, humbin jetën 1 mijë njerëz në Bangladesh

Më shumë se 1,000 njerëz kanë vdekur në Bangladesh si pasojë e një sëmundje që po përhapet me shpejtësi. Që nga janari, 1,017 njerëz kanë...

TË FUNDIT

Delfino Rent-A-Car zgjeron partneritetin franchise me SIXT në Shqipëri

Delfino Rent-A-Car, një franchise e pavarur SIXT në Maqedoni, zgjeron partneritetin ekskluziv me liderin global në shërbimet e lëvizjes premium duke hyrë në tregun...

Hëngrën karamele me kanabis, dhjetra nxënës në Xhamajkë shtrohen në spital

Më shumë se 60 nxënës të shkollave fillore u shtruan në spital në Xhamajka të hënën pasi pa e ditur hëngrën karamele të mbushura...

Sëmundja e shkaktuar nga mushkonjat, humbin jetën 1 mijë njerëz në Bangladesh

Më shumë se 1,000 njerëz kanë vdekur në Bangladesh si pasojë e një sëmundje që po përhapet me shpejtësi. Që nga janari, 1,017 njerëz kanë...

“Do zgjidhja gruan, jo fëmijën gjatë lindjes”- Gazmend Ujkashi: S’e vë në diskutim

Kozmetologu Gazmend Ujkashi tha në emisionin “Good Morning Albanians” se nëse do i duhej të bënte zgjedhjen e vështirë mes fejuarës dhe fëmijës së...

U zgjodh zv. president i UEFA, flet Duka: S’e kisha menduar kurrë, kush ma propozoi

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, më 26 shtator u zgjodh Zëvendëspresident i UEFA-s në mbledhjen e Komitetit Ekzekutiv të qeverisë së...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×