“Bisedë konstruktive”, Grida Duma flet pas mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD-së

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputetja e Partisë Demokratike ka dhënë një deklaratë për mediat pas daljes nga mbledhja e Grupit Parlamentar të kësaj force poltike.

Duma tha fryma e bisedës ka qenë e paqtë dhe konstruktive nga të dyja palët, ndërsa e ka quajtur lajm të mirë faktin që dy palët brenda PD-së kanë nisur diskutimet për primaret.

“Mendoj se ka shumë gjasa, unë nuk dua të flasë më si palë, fryma e bisedës ka qenë krejtësisht e paqtë dhe konstruktive nga të dyja palët që kanë përfaqësuar këtë tryezë. Fryma me të cilën lashë mbledhjen është e sinqertë. Mënyra se si do të shkohet drejt këtyre primareve është duke u diskutuar në çdo moment. Fakti që kanë nisur diskutimet unë e quaj një lajm të mirë. Fryma është për të gjetur të gjitha elementët që mund të na çojnë drejt  bashkimit”- tha Duma.

- Advertisement -

Më tej deputetja theksoi se e rëndësishme është që diskutimet e Grupit Parlamentar të PD, të çojnë në krijimin e një bashkësie të vetme.

“Sot nuk është diskutimi se çfarë bën Grupi Parlamentar i PD-së, por nëse ajo që bënë me veten Grupi Parlamentar çon në shkrirjen dhe në krijimin e të njëjtës bashkësi jo formale por reale në strukturat e PD-së.

Unë personalisht do të jem për primaret dhe për primaret e thella.  Sesa thellë primaret do të maksimmizojnë  varet nga ne se cilat mekanizmi do të përdorim. Listat duhet të jenë gjithëpërfshirëse”- theksoi Duma.

Sakaq, mbledhja e Grupit Parlamentar vijon, ndërsa Duma u largua per shkak te agjendës së saj personale

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Simpatizantët e Belerit protestë në GJKKO, Dhuli: Të bëhet betimi, boll zvarritje

Dhjetëra qytetarë janë mbledhur në formë proteste para GJKKO, ku pritet të mbahet seanca gjyqësore për të dhënë vendimin nëse Fredi Beleri do të...

Austria u bën ofertë të kushtëzuar Bullgarisë dhe Rumanisë për Schengen

Austria e cila ka qenë në krye të kundërshtimeve brenda Bashkimit Evropian, që Rumania dhe Bullgaria të pranohen në zonën për lëvizje të lirë,...

Rusia do të mbajë zgjedhje presidenciale në katër rajone të aneksuara në Ukrainë

Rusia do të mbajë zgjedhjet presidenciale në katër rajone të aneksuara ilegalisht në Ukrainë vitin e ardhshëm, raporton agjencia e lajmeve Interfax. Vitin e kaluar,...

TË FUNDIT

Simpatizantët e Belerit protestë në GJKKO, Dhuli: Të bëhet betimi, boll zvarritje

Dhjetëra qytetarë janë mbledhur në formë proteste para GJKKO, ku pritet të mbahet seanca gjyqësore për të dhënë vendimin nëse Fredi Beleri do të...

Austria u bën ofertë të kushtëzuar Bullgarisë dhe Rumanisë për Schengen

Austria e cila ka qenë në krye të kundërshtimeve brenda Bashkimit Evropian, që Rumania dhe Bullgaria të pranohen në zonën për lëvizje të lirë,...

Rusia do të mbajë zgjedhje presidenciale në katër rajone të aneksuara në Ukrainë

Rusia do të mbajë zgjedhjet presidenciale në katër rajone të aneksuara ilegalisht në Ukrainë vitin e ardhshëm, raporton agjencia e lajmeve Interfax. Vitin e kaluar,...

Kaosi në Kuvend/ PS kërkon përjashtimin e 7 deputetëve të tjerë të opozitës

Partia Socialiste ka kërkuar për shkak të kaosit në Kuvend përjashtimin e 7 deputetëve të tjerë të opozitës. Vendimi pritet të jepet sot në...

Kush mund ta qeverisë Serbinë? Analisti: Beogradi nuk e do më Vuçiçin

Analisti Nexhmedin Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se nuk do të vinte bast për fitoren e Vuçiçit në Serbi. Ai tha...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×