English

‘Grida Duma si Nora e Kelmendit’, Spahiu: S’mund të rrijë pas ferrave

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Juristi Kreshnik Spahiu komentoi në Euronews Albania lënien e mandatit nga deputetja e PD, Grida Duma.

- Advertisement -

Teksa e krahasoi Dumën me Norën e Kelmendit, Spahiu u shpreh se çdo intelektual e ka të qartë se me Sali Berishën në PD e ka karrierën të humbur.

“Në fakti do të ishte detyrim i Berishës të jepte një përgjigje dhe një detyrim i gazetarëve t’i drejtonin pyetjen në këtë formë: Pse u largua Nora e Kelmendit? Sepse nuk ka një legjendë si Nora që mund të rrijë pas ferrave të Kelmendit, Norat mund të rrinë në majat e Kelmendit. Çdo intelektual e di që me Berishë një karrierë është e humbur”, tha Spahiu.

Sipas Spahiu, largimet nga PD tregojnë se drejtimin dhe shumicën e kësaj partie e dominon Berisha.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?