Hajdari: Kam kritikuar Berishën, por duhet respektuar vullneti i anëtarësisë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

“Unë kam kritikuar zotin Berisha në momentin kur u zgjodh si lider i saj, sepse mendoja që Partia Demokratike duhet të kishte një ofertë të re”.

Kështu u shpreh ish-deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari në një intervistë për “Euronews Albania”.

Sipas saj, askush brenda Partisë Demokratike nuk duhet të vë në pikëpyetje vullnetin e anëtarësisë së kësaj force politike.

- Advertisement -

“Unë kam qenë në këtë studio dhe në studio të tjera ku vetë kam qenë duke kritikuar zotin Berisha në momentin kur u zgjodh si lider i saj, sepse mendoja që Partia Demokratike duhet të kishte një ofertë të re dhe duhet të vinte me një ofertë të re.

Por nuk mundem unë apo dikush të vë në pikëpyetje vullnetin e anëtarëve. Përderisa flet vota, flasin demokratët dhe anëtarësia, ku mendoj që i gjithë procesi ishte i rëndësishëm për të riaktivizuar edhe një herë një herë strukturat e Partisë Demokratike”, nënvizoi Hajdari.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

TË FUNDIT

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

Kreshnik Spahiu: Si luan Albin Kurti me “trushpëlarët” në Kosovë

Juristi Kreshnik Spahiu është treguar kritik ndaj kryeministrit të Kosovës Albin Kurti duke thënë se ky i fundit po luan me disa porta. I ftuar...

Kurti për deklaratën e Blinkenit: E gabuar dhe lënduese, s’i dorëzohemi Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti,tha në një intervistë për të përditshmen britanike "The Guardian" se ngjarjet në veri të Kosovës kanë qaenë të rënda...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×