Hap fals për Partizanin, Tirana shkëputet 4 pikë nga vendi i dytë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Tirana ka regjistruar një tjetër fitore në kampionat këtë herë ndaj Erzenit, ku tashmë shkon në kuotën e 34 pikëve.

Ndeshja e zhvilluar në “Niko Dovana” pa dy skuadra të vendosura për fitore, të cilat luftuan përgjatë 90 minutave. Pjesa e parë u mbyll pa gola, ndërsa në të dytën, bardheblutë gjetën dy herë rrjetën me Hasanin.

Fitore shprese për Kukësin dhe Teutën, me “Djemtë e Detit” të cilët zhvilluan një ndeshje të jashtëzakonshme përballë Partizanit në kryeqytet.

Albion Marku zhbllokoi rezultatin në minutën e 40’, teksa në pjesën e dytë, ishte Kallaku që ekzekutoi saktë një 11 metërsh për Teutën. për të vulosur fitoren 2-0. Ky ishte një tjetër hap fals për skuadrën e Xhovani Kolelë,s që qëndron 4 pikë pas Tiranës.

Kukësi bëri autokritikë për ndeshjen e humbur ndaj Erzenit, ku u kthye me fitore ndaj Egnatias në Rrogozhinë. Pjesa e parë, pa vendasit në avantazhin e një goli, ndërsa në të dytën, rezultati u kthye në favor të verilindorëve.

Kampionati aktualisht kryesohet në Tirana me 34 pikë, më pas vijnë Partizani, Vllaznia, Egnatia dhe Erzeni.