English

Hapja e bazës në Kuçovë, Vjosa Osmani: Ku është NATO, ka paqe

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Baza ushtarake e NATO-s në Kuçovë hapet këtë të hënë me një ceremoni ku do të marrin pjesë krerët më të lartë të shtetit, por dhe zyrtarë të NATO-s.

- Advertisement -

Në lidhje me inagurimin e bazës ajrore ka reaguar dhe Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, e cila thekson se ndërtimi i kësaj baze të aleancës në Shqipëri kontribuon në rritjen e sigurisë në rajon.

Osmani nënvizon se aty ku ndodhet NATO ka gjithmonë paqe.

“Taktike Ajrore të NATO-s në Kuçovë, Shqipëri, shënon një hap të rëndësishëm në forcimin e pranisë së Aleancës në Ballkanin Perëndimor, duke kontribuar në rritjen e sigurisë në rajonin tonë dhe më gjerë. Ku ka NATO, ka paqe dhe stabilitet!”, shkroi Osmani në rrjetin “X”.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×