Haxhiu: Basha të largohet nga PD bashkë me Gridën dhe Salianjin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Lulzim Basha duhet të largohet nga PD, por jo i vetëm. Bashkë me të duhet të largohen edhe Salianji, Duma, Gjekmarkaj, Alibeaj, të cilët e kanë përkrahur Bashën deri në zgjedhjet e 6 marsit, e pas humbjes së PD kanë kërkuar që ai të japë dorëheqjen.

Kështu u shpreh Baton Haxhiu në emisionin Shock në Euronews Albania.

Haxhiu tha fakti se deputetët e PD-së që kanë përkrahur Bashën kanë shkuar “si cjapi te kasapi” në zgjedhjet e 6 marsit, janë shenjë që këta njerëz, bashkë me Bashën duhet të largohen nga partia.

- Advertisement -

“Lul Basha nuk duhet të shkojë i vetëm, për arsye se krejt këta që kërkuan dorëheqjen e tij, Salianji, Duma, Gjekmarkaj, Alibeaj nuk kanë dinjitetin politik për të vazhduar politikën me këdo të jetë, e as për të bashkuar PD-në”, u shpreh Baton Haxhiu.

Por, Andi Bushati thotë se Lulzim Basha duhet të largohet i vetëm, pasi kur përjashtoi Sali Berishën nga grupi parlamentar i PD nuk e pyeti partinë, e as demokratët.

“Midis 600,000 votuesve të vet dhe Yuri Kimit, zgjodhi të bëjë dashnorin e Yuri Kimit dhe jo të përulurin e votuesve të vet”, u shpreh Bushati.

Sipas Bushatit, Basha duhet të largohet jo sepse u fut në zgjedhjet e 6 marsit por sepse pasi u testua në këto zgjedhje, “u provua se partia e vet nuk e do dhe nuk e voton”.

“Ky nuk mori dot votat e demokratëve, prandaj duhet të ikë”, tha Bushati.

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Aksident i rëndë në Itali, 21 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur

Një aksident i rëndë automobilistik është shënuar mbrëmjen e së hënës  në  Mestre, një provincë e Venezia në Itali. Një autobus me pasagjerë doli nga...

Shtëpia e Bardhë: Serbia ka nisur tërheqjen e trupave nga kufiri me Kosovën

Serbia ka filluar t’i tërheqë trupat ushtarake përgjatë kufirit me Kosovën, tha të martën zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë për Sigurinë Kombëtare, John Kirby. “Qëkur...

Dhunohet me sende të forta pronari i një portali në Tiranë

Një person është dhunuar me mjete të forta në Tiranë mbrëmjen e së martës. Policia tha se ngjarja ka ndodhur në rrugën "Bardhok Biba", ku...

TË FUNDIT

Aksident i rëndë në Itali, 21 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur

Një aksident i rëndë automobilistik është shënuar mbrëmjen e së hënës  në  Mestre, një provincë e Venezia në Itali. Një autobus me pasagjerë doli nga...

Shtëpia e Bardhë: Serbia ka nisur tërheqjen e trupave nga kufiri me Kosovën

Serbia ka filluar t’i tërheqë trupat ushtarake përgjatë kufirit me Kosovën, tha të martën zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë për Sigurinë Kombëtare, John Kirby. “Qëkur...

Dhunohet me sende të forta pronari i një portali në Tiranë

Një person është dhunuar me mjete të forta në Tiranë mbrëmjen e së martës. Policia tha se ngjarja ka ndodhur në rrugën "Bardhok Biba", ku...

Mbrojtja e medias, Parlamenti Evropian miraton Aktin për Lirinë e Shtypit

Ligjvënësit në Parlamentin Evropian bënë thirrje për rregulla më të forta për mbrojtjen e lirisë së shtypit dhe gazetarëve. I ashtuquajturi Akti për Lirinë e...

Deputeti i VV: Farsë ajo që ndodhi sot me Radoiçiç, Vuçiç po shfajësohet

Deputeti i Vetëvendosjes, Mefail Bajqinovci tha në një intervistë se ndalimi i Milan Radoiçiç nga autoritetet serbe këtë të martë ishte një farsë. Sipas tij, pikërisht...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×