‘Historike’, Rama: Askush nuk e imagjinonte që samiti do mbahej në Tiranë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar një ngjarje historike mbajtjen e samitit të Bashkimit Evropian me vendet e Ballkanit Perëndimor, që aktualisht po zhvillohet në Tiranë.

Në një deklaratë për mediat, pas pritjes së 27 delegacioneve evropiane, Rama u shpreh se askush nuk e imagjonte që ky samit do të mbahej në Tiranë.

Ndër të tjera, Rama nënvizoi se Bashkimi Evropian ka nevojë për Ballkanin Perëndimor, aq sa Ballkani Perëndimor ka nevojë për Bashkimin Evropian.

- Advertisement -

“Është fantastike, është historike. Është diçka që edhe ata që kanë imagjinatën më të fortë, nuk e imagjonin që do të ndodhte dhe po ndodh në fakt, është diçka shumë e mirë. Është një shenjë e fortë e ndërgjegjësimit të Bashkimit Evropian dhe ka nevojë për Ballkanin Perëndimor, aq sa Ballkani Perëndimor ka nevojë për Bashkimin Evropian. Kjo është shumë e rëndësishme”, theksoi Rama.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Blinken kritikoi ashpër Kosovën, kongresmeni amerikan: Dëshpëruese, sulmoi një aleat

Kongresmeni amerikan, Ritchie Torres, ka reaguar me tone kritike ndaj deklaratës së Sekretarit Amerikan të Shtetit, Antony Blinken, drejtuar autoriteteve kosovare për situatën në...

“U kalua vija e kuqe”, Shtuni: S’i duhet Kosovës Oso Kuka, i duhet Ismail Qemali

Eksperti i sigurisë nga SHBA, Adrian Shtuni kohë më parë parashikoi se do të ketë një konflikt së shpejti në veri të Kosovës. Shtuni tha...

Eksperti zbulon çfarë fshihet pas deklaratës së DASH: Kurti t’i vejë gishtin kokës

Eksperti i sigurisë Adrian Shtuni ishte i ftuar këtë të shtunë në emisionin Revieë në Euroneës Albania, ku foli në lidhje me përshkallëzimin e tensioneve...

TË FUNDIT

Blinken kritikoi ashpër Kosovën, kongresmeni amerikan: Dëshpëruese, sulmoi një aleat

Kongresmeni amerikan, Ritchie Torres, ka reaguar me tone kritike ndaj deklaratës së Sekretarit Amerikan të Shtetit, Antony Blinken, drejtuar autoriteteve kosovare për situatën në...

“U kalua vija e kuqe”, Shtuni: S’i duhet Kosovës Oso Kuka, i duhet Ismail Qemali

Eksperti i sigurisë nga SHBA, Adrian Shtuni kohë më parë parashikoi se do të ketë një konflikt së shpejti në veri të Kosovës. Shtuni tha...

Eksperti zbulon çfarë fshihet pas deklaratës së DASH: Kurti t’i vejë gishtin kokës

Eksperti i sigurisë Adrian Shtuni ishte i ftuar këtë të shtunë në emisionin Revieë në Euroneës Albania, ku foli në lidhje me përshkallëzimin e tensioneve...

“Po luan me zjarrin”- Milo analizon situatën në Veri: Pse Kurti shkaktoi tensionet

Historiani Paskal Milo ishte i ftuar këtë të shtunë në emisionin Review në Euronews Albania, ku analizoi tensionet në veri të Kosovës. Milo tha se...

Tensionet në Veri, analisti: Ka faj edhe Europa, po e mban konfliktin të ngrirë

Analisti Neritan Alibali tha në emisionin Review në Euronews Albania se situata në Veri ndodhi pasi qeveria serbe vazhdon ta konsiderojë veriun tokë serbe dhe...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×