English

Hovenier i përgjigjet Vuçiçit: Aleanca më e fortë në histori është këtu

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, e ka konsideruar pozitiv takimin me zëvendëskryeministrin Besnik Bislimi.

- Advertisement -

Hovenier ka theksuar nevojën e gjetjes së një zgjidhje për çështjen e dinarit. I pyetur nga gazetarët, ai është kundërpërgjigjur kërcënimeve të presidentit serb, Aleksandër Vuçiç ndaj Kosovës.

Hovenier ka nënvizuar se Kosova dhe populli i Kosovës nuk duhet të ndihen të shqetësuar pasi aleanca më e fortë ushtarake është në Kosovë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?