English

I arrestuar për inceneratorin e Fierit, lihet në burg zv.Presidenti i FSHF-së

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Është lënë në fuqi masa e “Arrestit me burg” për  zv.Presidentin e FSHF-së Arben Dervishaj.

- Advertisement -

Dervishaj rezulton i arrestuar për inceneratorin e Fierit, pasi sipas prokurorisë ka firmosur situacione për punë të pakryera.

Gjithashtu, arkitekti dhe ndërtuesi Arben Dervishaj, dyshohet se ka marrë përfitime të parregullta nga shtetasi Klodian Zoto.

Përfitimet konsistonin në udhëtime private jashtë shtetit, bileta avioni, qëndrime në hotele, por dhe bileta për ndeshje futbolli në stadiumet italiane.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?