“I bie të marrim armët”, revoltohet Shehi: Ushtri matrapazësh që mbështesni Ramën…

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i LZHK, Dashamir Shehi tha në emisionin Now në Euronews Albania se sistemi që po propozojnë partitë e vogla nuk është i pagabueshëm dhe mund të ndikohet nga një shtet i kapur.

Shehi u shpreh se kjo është vetëm një rrugë demokratike për të përmirësuar sistemin aktual dhe për të rritur besimin e qytetarëve.

“Sistemi që propozojmë ne përsëri mund të vidhet, këtu është temë tjetër, që këtu ka rënë shteti, që polici shkon numëron votat. Ne po marrim gjënë më të thjeshte që mund të bëhet, ne shkojmë të detyruar në referendum. Zgjedhjet përcaktohen edhe nga atmosfera e përgjithshme, nëse shteti është i kapur, i korruptuar, edhe sistemi i ri do deformohet. Ashtu siç thua ti ne i biem të marrim armët, s’ka rrugë tjetër veç revolucionit. Unë them se kemi ende rrugë demokratike shumë të ngushtë, ne po mundohet që të rifitohet besimi te qytetarët, të bëhet i kontrollueshëm. Nëse votat janë numëruar me ushtrinë e matrapazëve, po themi ta bëjë makineria këtë punë dhe jemi më të qetë. Po themi që vërtetë, siç tha Spahiu, që përtej dyshimeve si mund të votojnë emigrantët, ne duhet t’u japim të drejtën. Unë them të votohet me postë elektronike”, tha Shehi.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Debati për minoritetet, largohet nga emisioni sekretari i Omonias

Tema e vetos së Greqisë dhe betimit të Fredi Belerit si kryetar i Bashkisë së Himarës është shoqëruar me debate në emisionin “Review” në...

“Nuk vendosim ne çfarë bën Greqia”, Xhomaka thirrje Ramës: Zgjidhni çështjen Beleri

Nënkryetari i OMONIA-s Jorgo Xhomaka, i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton e Shqipërisë ndaj Greqisë. Ai theksoi se duan zgjidhjen...

Bido sqaron pse Greqia e ka të pamundur të vendosë veto: Autogol, nuk ka aleatë

Ardit Bido, drejtor i Arkivave të Shqipërisë është shprehur se nuk e beson që Greqia do të vendosë veto ndaj vendit tonë, pasi për...

TË FUNDIT

Debati për minoritetet, largohet nga emisioni sekretari i Omonias

Tema e vetos së Greqisë dhe betimit të Fredi Belerit si kryetar i Bashkisë së Himarës është shoqëruar me debate në emisionin “Review” në...

“Nuk vendosim ne çfarë bën Greqia”, Xhomaka thirrje Ramës: Zgjidhni çështjen Beleri

Nënkryetari i OMONIA-s Jorgo Xhomaka, i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton e Shqipërisë ndaj Greqisë. Ai theksoi se duan zgjidhjen...

Bido sqaron pse Greqia e ka të pamundur të vendosë veto: Autogol, nuk ka aleatë

Ardit Bido, drejtor i Arkivave të Shqipërisë është shprehur se nuk e beson që Greqia do të vendosë veto ndaj vendit tonë, pasi për...

Veto e Greqisë, gazetari: Të dyja palët janë futur në llogore, Athina bëri presion

Gazetari Artur Bibe, në një intervistë për emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton që Greqia ka thënë që do i...

“E majta greke s’merret me Belerin”, Bibe: Mitsotakis kërkon vota, Rama po luan me..

Teksa ka mbajtur fjalimin e tij në Kongresin e Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama komentoi për herë të parë vendosjen e vetos nga ana...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×