“I ka bërë llogaritë gabim”, Berisha: Rama kërkon të fitojë zgjedhjet me Alibashën

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se kjo forcë politike do të garojë me siglën e vet në zgjedhjet vendore të 14 majit dhe se kryeministri Edi Rama nuk do mund ta mbajë peng.

Gjatë një bashkëbisedimi online, ku iu përgjigj pyetjeve të qytetarëve, Berisha u shpreh se Rama i ka bërë llogaritë gabim.

Sipas tij, Rama kërkon ta përjashtojë nga zgjedhjet dhe t’i fitojë ato me Lulzim Bashën dhe Enkelejd Alibeajn në krye të partisë.

- Advertisement -

“Me atë sigël që përmbysëm etërit e Edi Ramës dhe të cilën Edi Rama kërkon ta përdhosë dheposhtërojë, duke ia hequr forcës më të madhe politike. Ky demon pushteti, njeri që nuk ka asnjë normë, asnjë moral, asnjë nder, flamur, që nuk ka asnjë tjetër përveç pushtetit të tij dhe paratë e vjedhura, kërkon tani që ta na përjashtojë nga zgjedhjet në mënyrë që të fitojë me Alibashën, zgjedhjet e ardhshme të 14 majit.

Por llogaritë e ka gabim. Siç i dolën gabim llogaritë me McGoniga-in, kësaj radhe shqiptarët do t’i tregojnë vendin dhe absolutisht do mjerohet në këtë përpjekje të turpsh,e dhe primitive”, theksoi kryedemokrati.

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Heshtja zgjedhore në Mal të Zi, nis në mesnatë

Në Mal të Zi, në mesnatë fillon heshtja zgjedhore fillon, në prag të rundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale, që do të mbahet të...

Italia, vendi i parë perëndimor që ndalon ChatGPT

Italia është bërë vendi i parë perëndimor që ka bllokuar chatbot-in e avancuar ChatGPT. Autoriteti italian i mbrojtjes së të dhënave tha se kishte...

Bardh Sejdari tregon për “Barometrin” sa janë çmimet e qirasë në kryeqytet

Bardh Sejdari ka treguar në emisionin “Barometri” se sa janë çmimet e qirasë në kryeqytet. Ai ka bërë një analizë të shkurtër se sa shkon...

TË FUNDIT

Heshtja zgjedhore në Mal të Zi, nis në mesnatë

Në Mal të Zi, në mesnatë fillon heshtja zgjedhore fillon, në prag të rundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale, që do të mbahet të...

Italia, vendi i parë perëndimor që ndalon ChatGPT

Italia është bërë vendi i parë perëndimor që ka bllokuar chatbot-in e avancuar ChatGPT. Autoriteti italian i mbrojtjes së të dhënave tha se kishte...

Bardh Sejdari tregon për “Barometrin” sa janë çmimet e qirasë në kryeqytet

Bardh Sejdari ka treguar në emisionin “Barometri” se sa janë çmimet e qirasë në kryeqytet. Ai ka bërë një analizë të shkurtër se sa shkon...

Rritet shqetësmi për kostot e jetesës në Tiranë, si ndryshoi në matjet e Barometrit?

Shqetësimi i qytetarëve për koston e jetesës në kryeqytet është rritur. Të ndarë sipas gjinive 32.8% e atyre që mendojnë kështu janë meshkuj, ndërsa...

A është përmirësuar transporti publik në kryeqytet? E zbulon Barometri

Transporti publik është renditur si një nga problematikat kryesore sa i përket qytetarëve të Tiranës. 13.4% e të pyeturve nga Barometri i përkasin gjinisë femërore,...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×