A do ketë dhunë në protestën e 11 shkurtit? Flet shefi i organizimit në PD

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shefi i organizimit në Partinë Demokratike, Klevis Balliu thotë se protesta e 11 shkurtit ka për qëllim largimin e kryeministrit Edi Rama dhe se kjo forcë politike do të bëjë gjithçka për t’ia arritur.

Në një intervistë për Euronews Albania, Balliu u shpreh se PD-ja nuk kërkon të vijë në pushtet përmes dhunës, por votës.

“Është një aksion pa kthim. Nuk ka kthim pas, ose do të largohet ky njeri, ose ky shtet nuk bëhet. Protestë, protestë, revolutë kudo që të shkojë ai. Të guxojë ai të tallet me parlamentin. Do ketë protestë kudo deri sa të largohet.

- Advertisement -

Këtu Shqipërinë mund ta shpëtojnë vetëm shqiptarët. Do të rrimë në shesh me ata dhe patjetër që është një thirrje për sakrificë. Të sakrifikojmë të gjithë për të mbrojtur vendin.  Nuk kërkon askush këtu që të vijë në pushtet me dhunë, por me proces zgjedhor. Ne do të vijmë me votë, ne nuk e njohim dhunën”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 







LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Protestat në Serbi, Vuçiç: Gati të vdes, por pushtetin s’e dorëzoj pa zgjedhje

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, gjatë një takimi  të zhvilluar me kryeministren e Serbisë Ana Brnabiç dhe një pjesë të bashkëpunëtorëve të saj ta...

Zbardhet shkaku i helmimit masiv në Bulqizë, një 64-vjeçar ndoti tubacionin e ujit

Është zbardhur nga AKU dhe policia shkaku i helmimit masiv të qytetarëve në zonën e Bulqizës ditën e shtunë. Sipas policisë shkak për helmimin është...

“Sa para paguhesh zoti Bardhi?”, Balluku akuzon kreun e grupit parlamentar të PD

Zv/kryeministrja Belinda Balluku i tha kreut të grupit parlamentar të Partisë Demokratike, se ai është votuar si deputetet nga populli por u shërben interesave...

TË FUNDIT

Protestat në Serbi, Vuçiç: Gati të vdes, por pushtetin s’e dorëzoj pa zgjedhje

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, gjatë një takimi  të zhvilluar me kryeministren e Serbisë Ana Brnabiç dhe një pjesë të bashkëpunëtorëve të saj ta...

Zbardhet shkaku i helmimit masiv në Bulqizë, një 64-vjeçar ndoti tubacionin e ujit

Është zbardhur nga AKU dhe policia shkaku i helmimit masiv të qytetarëve në zonën e Bulqizës ditën e shtunë. Sipas policisë shkak për helmimin është...

“Sa para paguhesh zoti Bardhi?”, Balluku akuzon kreun e grupit parlamentar të PD

Zv/kryeministrja Belinda Balluku i tha kreut të grupit parlamentar të Partisë Demokratike, se ai është votuar si deputetet nga populli por u shërben interesave...

Arrestimi i Duros, distancohet Manastirliu: Përgjegjësia individuale, të hetohet

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka reaguar për herë  të parë në lidhje me arrestimin për korrupsion të sekretares së përgjithshme të këtij institucioni,...

“Të tregojmë pasurinë”- Basha: Vetingu i politikanëve të fillojë nga unë

Ish-kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka reaguar përmes një postimi në facebook në lidhje me takimin me të rinjtë dhe simpatizantët që ai...








Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×