English

Euronews Weekend Renaldo Salianji

Euronews Weekend Renaldo Salianji

Rrëfimi i sipërmarrësit të trëndafilave: I shpëtova jetën djalit të pronarit italian

Fundimi dhe Valbona, çifti nga Shijaku që prej shumë vitesh kujdesen për trëndafilat dhe i shesin ato në të gjithë Shqiperinë, tregojnë për hapat...

A do rikthehet Lulzim Basha? Alibeaj: Partia s’duhet të jetë shtojcë e kryetarit

Ish-kryetari i komanduar i PD, Enkelejd Alibeaj në një intervistë për Euronews Albania e cilësoi konspiracion idenë se ai në pozicionin e kryetarit, ai...

Statuja nga Vatikani në Shqipëri, Papa Françesku dhuron përmendoren për katedralen

Në vazhdim të devocionit që Ati i Shenjtë Papa Françesku ka për Martirizimin e kombit tonë, këto ditë Ati i Shenjtë i dhuroi Shqipërisë,...

“1 në 2 familje serbe kanë armë”, eksperti: I nxisin fëmijët t’i përdorin

Eksperti i sigurisë Bedri Elezi tha se një në dy familje në Serbi kanë në shtëpi një armë, zakonisht kallashnikov. I ftuar në një intervistë...

Si vendos elektorati shqiptar? Sociologia: Të rinjtë votojnë figurat inovatore

Sociologia Eris Dhamo tha se të rinjtë nuk shpenzojnë shumë kohë për të lexuar programet elektorale. E ftuar në Euronews Albania ajo tha se të...

Gazetari: Ja përse nuk u zbulua çështja e dy të zhdukurve në Sarandë

Gazetari Eni Ferhati tha se një arsye që ka ndikuar në mosgjetjen e dy të zhdukurve në Sarandë, Leonard Thodhori i njohur si Koçolja...

Analistja: Serbia po shfrytëzon deklaratat e pamatura të kundërshtarëve të Thaçit

Analistja Afërdita Maliqi tha për Euronews Albania se deklaratat e kundërshtarëve politik të kundërshtarëve të hashim Thaçit, po përdoren tashmë në gjykatën e Hagës,...

Shqipëria në Arbitrazh, eksperti: Ja çfarë duhet të bëjmë në këto kushte

Eksperti Dini Sejko, tha për Euronews Albania se e vetmja mundësi që Shqipëria ka për momentin nuk është dalja nga gjykata e Arbitrazhit, pasi...

Kreu i shoqatës së turizmit ngre alarmin: Mungojnë kapacitetet akomoduese

Kryetari i shoqatës shqiptare të turizmit, Zak Topuzi tha se në Shqipëri mungojnë kapacitetet akomoduese për turistët. I ftuar në Euronews Albania ai tha se...