English

I shpallur në kërkim për inceneratorin e Fierit, arrestohet në Itali Juri Ymeraj

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Interpol Rome, ka arritur të arrestojë të kërkuarin e drejtësisë shqiptare Juri Ymeraj. Emri i tij gjendet në dosjen e inceneratorit të Fierit.

- Advertisement -

Ndaj Ymerajt është shpallur më herët masa e sigurisë arrest me burg per veprën penale të:  “Pastrim te produkteve te veprës penale”.

“Sot me datën 04.07.2024, nga Interpol Rome është arrestuar Juri Ymeraj, i datëlindjes 01.07.1989, shpallur ne kërkim ndërkombëtar nga Interpol Tirana.

Shtetasi i mësipërm  është shpallur ne kërkim sepse Gjykata e Posacme Kundër Korrupsionit dhe Krimit te Organizuar, me vendimin Nr.82, date 11.11.2022, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg”, per veprën penale të:  “Pastrim te produkteve te veprës penale”,-thuhet në njoftim.

Rreth 4 milionë Euro janë abuzuar nëpërmjet skemave mashtruese me faturat fikive për inceneratorin e Fierit, sipas Prokurorisë së Posaçme. SPAK u ka komunikuar akuzat zyrtare për shpërdorim detyre korrupsion dhe pastrim parash 21 ish-zyrtarëve të Ministrisë së Mjedisit për abuzime me inceneratorin e Fierit.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?