Ibsen Elezi: PD ka frikë të bëjë protesta sepse ka abuzuar me to

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Anëtari i Partisë Demokratike, Ibsen Elezi tha në një intervistë për Euronews Albania se PD ka frikë të bëjë protesta sepse ka abuzuar me to.

“Nëse Partia Demokratike ka mbetur te Sali Berisha që po s’doli Sali Berisha të paraqesë fakte mbaroi parlamenti, atëherë Sali Berisha e ka kthyer partinë në inekzistente,” – u shpreh Elezi.

Sipas tij faktet që zotëron Berisha mund t’ia japë kujtdo deputeti për t’u ballafaquar në parlament duke qenë se ai vetë është i përjashtuar.

- Advertisement -

“Ajo çfarë opozita ka humbur me veprimtarinë e saj politike është mjeti më i fortë. Në raste të tilla ka reagim popullor, kur një kryeministër implikohet dhe reagimin popullor opozita e ka shumë të vështirë për ta realizuar për shkak të humbjes së besueshmërisë,” – tha Elezi.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kaosi në Kuvend/ PS kërkon përjashtimin e 7 deputetëve të tjerë të opozitës

Partia Socialiste ka kërkuar për shkak të kaosit në Kuvend përjashtimin e 7 deputetëve të tjerë të opozitës. Vendimi pritet të jepet sot në...

Kush mund ta qeverisë Serbinë? Analisti: Beogradi nuk e do më Vuçiçin

Analisti Nexhmedin Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se nuk do të vinte bast për fitoren e Vuçiçit në Serbi. Ai tha...

Krahu i djathtë i Dumanit: Vrasjen e biznesmenit te liqeni e porositi Eldi Dizdari

Henrik Hoxha kërkon t’i rikthehet statusi si i penduar, pretendon për herë të parë emër tjetër si porositës i atentatit ndaj biznesmenit Lulzim Masha. Në...

TË FUNDIT

Kaosi në Kuvend/ PS kërkon përjashtimin e 7 deputetëve të tjerë të opozitës

Partia Socialiste ka kërkuar për shkak të kaosit në Kuvend përjashtimin e 7 deputetëve të tjerë të opozitës. Vendimi pritet të jepet sot në...

Kush mund ta qeverisë Serbinë? Analisti: Beogradi nuk e do më Vuçiçin

Analisti Nexhmedin Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se nuk do të vinte bast për fitoren e Vuçiçit në Serbi. Ai tha...

Krahu i djathtë i Dumanit: Vrasjen e biznesmenit te liqeni e porositi Eldi Dizdari

Henrik Hoxha kërkon t’i rikthehet statusi si i penduar, pretendon për herë të parë emër tjetër si porositës i atentatit ndaj biznesmenit Lulzim Masha. Në...

Lihet në burg Doda, vendimi i gjykatës: Naimi i shkoi te vendi i punës, i bleu armën

Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën e paraburgimit ndaj Tomë Dodës, personi i katërt i arrestuar për vrasjen e Liridona Ademaj. Doda dyshohet se...

Ish-eprori i UÇK merret në pyetje nga Specialja, i bastiset dhe banesa

Ish-eprori i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Haxhi Shala, është ftuar të hënën për intervistim nga Gjykata Speciale. Lajmin për Radion Evropa e Lirë e...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×