Inceneratori i Tiranës nuk është financuar nga shteti, sipas Ramës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dy inceneratorët, të Elbasanit dhe Fierit janë të financuar nga buxheti i shtetit, ndërsa i Tiranës jo, tha kryeministri Rama në Komisionin Hetimor për Inceneratorët të mërkurën.

“Impianti i Tiranës ndërtohet 100 % me paratë e investitorit”, tha Rama.

Rama tha se është krenar për ndërtimin e inceneratorëve të Elbasanit dhe Fierit, pasi sipas tij, më përpara gjysma e popullsisë në Shqipëri nuk kishte mundësi për shërbimin e grumbullimit të mbetjeve.

- Advertisement -

“Financimi për inceneratorët është pjesë e planit për të mbuluar të gjithë Shqipërinë me shërbimin e grumbullimit të mbetjeve”, u shpreh Rama.

Për Ish-ministrin Lefter Koka, Rama tha se është akuzuar për korrupsion që ka kryer individualisht, e jo për ndonjë vendim qeverie.

“Ish-ministri nuk është i akuzuar për ndonjë vendim qeverie, për ndonjë mbledhje qeverie, as për ndonjë aferë të madhe qeverie, por është nen akuzë për korrupsion qe ai individualisht ka kryer me palën tjetër”, tha Rama.

Jorida Tabaku tha se ka 51 pyetje për Edi Ramën si dëshmitar në Komisionin Hetimor, që është edhe i fundit ku do të dëgjohen dëshmitarë.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Athina nën presionin e BE” Ekathimerini: Spanja e acaruar me Greqinë për Shqipërinë

Greqia po përballet me presionin jo vetëm të Gjermanisë por edhe të Spanjës për bllokimin që ka vendosur t’i bëjë Shqipërisë në rrugën e...

Dita e Çlirimit, kurora me lule nga ministri Peleshi dhe zyrtarë të tjerë në Korçë

Dita e sotme ka shënuar 79-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë nga pushtuesit nazi-fashistë. Me këtë rast në Varrezat e Dëshmorëve të Korçës janë organizuar homazhe...

Kryeqyteti i Arabisë Saudite zgjidhet si organizator për Ekspozitën Botërore 2030

Kryeqyteti i Arabisë Saudite, Riadi, u zgjodh të martën për të pritur Ekspozitën Botërore 2030 pas ofertës së saj që u fokusua në formimin...

TË FUNDIT

“Athina nën presionin e BE” Ekathimerini: Spanja e acaruar me Greqinë për Shqipërinë

Greqia po përballet me presionin jo vetëm të Gjermanisë por edhe të Spanjës për bllokimin që ka vendosur t’i bëjë Shqipërisë në rrugën e...

Dita e Çlirimit, kurora me lule nga ministri Peleshi dhe zyrtarë të tjerë në Korçë

Dita e sotme ka shënuar 79-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë nga pushtuesit nazi-fashistë. Me këtë rast në Varrezat e Dëshmorëve të Korçës janë organizuar homazhe...

Kryeqyteti i Arabisë Saudite zgjidhet si organizator për Ekspozitën Botërore 2030

Kryeqyteti i Arabisë Saudite, Riadi, u zgjodh të martën për të pritur Ekspozitën Botërore 2030 pas ofertës së saj që u fokusua në formimin...

Kapen ‘skifterët’ shqiptarë në Spanjë, sekuestrohen 10 mije euro, 6 të arrestuar

6 shqiptarë janë arrestuar në Spanjë si të dyshuar të përfshirë në një organizatë kriminale. Mediat e huaja bëjnë me dije arrestimet u kryen në...

Festimet për 29 Nëntorin, përkujtohen të rënët në luftë në Durrës

Një ceremoni përkujtimore për të rënët në luftë u mbajt paraditen e sotme në Durrës, në Mauzoleumin e Dëshmorëve, në kuadër të festimeve për...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×