English

Diplomati: Vuçiç po përgatit planin për super-Jugosllavinë e Madhe

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Çështja e “Dinarit”, tensionet dhe politika në Kosovë ishin temë diskutimi në emisionin “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania.

- Advertisement -

Diplomati Agim Nesho është shprehur se presidenti serb Aleksandër Vuçiç po kërkon të krijojë linja të pastra etnike ku synon të krijojë Jugosllavinë.

“Vuçiç po kërkon të krijojë linja të pastra etnike, me qëllim që të krijojë super Jugosllavinë, Serbinë e Madhe dhe  ne vazhdojmë prapë me atë që ka vendosur perëndimi”-tha Nesho.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?