English

Ish-kampioni i shahut ironizon Vuçiç: Përgëzime, në një listë me diktatorët që…

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Garry Kasparov, ish-kampioni i botës në shah dhe një kritik i madh i presidentit rus Vladimir Putin, “ironizoi presidentin serb Aleksandar Vuçiç dhe kryeministrin hungarez Viktor Orban.

- Advertisement -

Kasparov ka shkruar në rrjetin social X se ka uruar Vuçiçin dhe Orbanin, që janë në listën e atyre të cilëve Putini i ka uruar Vitin e Ri.

“Përgëzoj Vuçiçin dhe Orbanin që së bashku me diktatorët e Kinës, Kubës, Venezuelës dhe Sirisë ishin në listën e atyre që Putini uron festën! Kam dëgjuar se kjo lloj mirënjohjeje është edhe më e rëndësishme për punonjësit sesa paga dhe shpërblimet”, ka shkruar Kasparov.

Poshtë këtij postimi mund të shihni komente të tipit se të paktën Vuçiç nuk është anëtar i NATO-s dhe se ka shpresë se Orban nuk do të rizgjidhet dhe që të lartpërmendurit të kuptojnë mirë njëri-tjetrin dhe të bashkëpunojnë mirë.

Kujtojmë se presidenti rus Vladimir Putin u ka dërguar urimin e Vitit të Ri vetëm dy liderëve evropianë – kryeministrit hungarez Viktor Orban dhe presidentit serb Aleksandër Vuçiç, njoftoi shërbimi për shtyp i Kremlinit, transmeton Tass.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?