English

Ish-kandidatja: Zhgënjyese që në Shqipëri nuk i jepet besim të rinjve

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Këshilltarja e biznesit Matilda Gjini, e cila ishte kandidate për deputete në Shqipëri në zgjedhjet e 2021, tha se u zhgënjye nga fakti se të rinjve nuk u jepet besimi.

- Advertisement -

Në emisionin ‘Good Morning Albanias” në Euronews Albania, ajo theksoi se u përfshi në këto zgjedhje, me dëshirën për të kontribuar në Shqipëri.

“Kisha vendosur që doja të bëja diçka për Shqipërinë. Ideja ishte që të sillja njerëz që të investonin në Shqipëri, pastaj rashë në kontakt  me personat e Lëvizjes për Ndryshim, dhe ju futa dhe kësaj eksperience politike, që ishte interesante por pak zhgënjyese.

Gjatë fushatës u ndjeva se isha më afër vendit tim.  Ishte zhgënjyese sepse vjen me disa ideale, me një grup që do të sjellin diçka të re në politikë dhe del me atë numër votash. Nuk I jepet besimi të rinjve”, u shpreh ajo.

Më tej ajo nënvizoi: “Nuk na dhanë mundësinë që të tregonim asgjë. Mbase ishte pak herët, nuk isha gati as unë.”

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×