English

Ish-prefekti i Kukësit Granit Gjana merret në pyetje nga SPAK

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-prefekti i Kukësit Granit Gjana këtë të premte është marrë sërish në pyetje nga SPAK.

- Advertisement -

Prefekti i Kukësit Granit Gjana është pezulluar nga detyra për shkak të abuzimit me tenderat publik.

Sipas SPAK, Granit Gjana gjatë kohës që ka qenë zëvendës kryetar i bashkisë së Kukësit, ka penguar një kompani që të merrte pjesë në 2 tendera për “blerje karburanti” në vlerën 21 milionë lekë.

Shkeljet sipas prokurorisë së posaçme janë bërë në vitin 2023 gjatë kohës që Granit Gjana si zëvendës kryetar, ka qenë titullar i Autoritetit Kontraktor i bashkisë së Kukësit për këto tendera.

Vlen të kujtojmë se Gjana ka qenë nënkryetar i Bashkisë Kukës, gjatë kohës që në krye të Bashkisë ishte Safet Gjici, icili u arrestua pas publikimit të pamjeve ku shihej duke kryer marrëdhënie seksuale në zyrë.

Gjana është paraqitur dhe më parë në SPAK.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?