English

Ish-prokurori: Versionet për Ervis Martinajn, jo të bazuara në pista konkrete

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-prokurori i Krimeve të Rënda, Eugen Beci deklaroi se versionet e nxjerra për çështjen e të shumëkërkuarit, Ervis Martinaj, nuk janë bazuar në pista konkrete.

- Advertisement -

Në emisionin “Review” në Euronews Albania, Beci u shpreh se politika nuk duhet të hyjë në versione teknike.

“Deri më sot duket se versionet nuk po merren përsa i përket pistave konkrete. E kemi thënë dhe do e themi në këto muaj që po vazhdon hetimi i kësaj ngjarjeje. Versioni i parë që krijohet është versioni i largimit vetë apo jo të personit. Nuk mund të shpikim situata të reja, të gjitha vijnë si pasojë e një studimi dhe të ngjarjeve të mëparshme si analogji. Policia së bashku me prokurorinë duhet të pastrojnë veprimin e parë.

Duke kryer veprimet e para, kemi të bëjmë me vetëzhdukje të një personi apo jo. Nëse nuk kemi të bëjmë me një vetëzhdukje, duhet të shohim nëse kemi të bëjmë me një vrasje apo një rrëmbim. Pasi kalojnë të gjitha këto versione, politika nuk duhet të hyjë në versione teknike sepse do bëjë edhe gabime trashanike. Policia duhet të krijojë hapësirat e nevojshme për provat fizike”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?