English

Ish-truproja e Fatos Nanos: Garda e Republikës nuk bën trajnime

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-truproja e Fatos Nanos, Tori Agolli deklaroi në një intervistë për Euronews Albania se Garda e Republikës nuk i trajnon truprojat.

- Advertisement -

Në dijeninë e tij nuk është bërë asnjë trajnim jashtë shtetit.

“Ne të Fatos Nanos jemi trajnuar të gjithë në Izrael,” – sqaroi ai.

Agolli tha se profesionisti nga një mbështetës i thjeshtë që të shoqëron kanë diferencë.

Ai theksoi se truprojat që shoqëronin dje Berishën gjatë protestës i njeh dhe janë djem të mirë.

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha u godit të martën me grusht në fytyrë nga Gert Shehu, një 31- vjeçar i cili sipas mjekut që është marrë me kurimin e tij vuan nga probleme të shëndetit mendor.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×