English

Italia, Franca dhe Gjermania thirrje BE-së: Të vendosen sanksione kundër Hamasit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Italia, Franca dhe Gjermania i kanë bërë thirrje Bashkimit Evropian që të vendosë sanksione ad hoc kundër Hamasit dhe mbështetësve të tij, shkruan Reuters, duke thënë se ka parë një letër të shkruar nga ministrat e jashtëm të vendit për shefin e politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell.

“Ne shprehim mbështetjen tonë të plotë për propozimin për të krijuar një regjim sanksionesh ad hoc kundër Hamasit dhe mbështetësve të tij”, thuhet në letër.

Miratimi i shpejtë i këtij regjimi sanksionesh do të na mundësojë të dërgojmë një mesazh të fortë politik për angazhimin e Bashkimit Evropian kundër Hamasit dhe solidaritetin tonë me Izraelin.

- Advertisement -

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×