English

“Je biznesmen”- Shehaj debat me Klosin: Si ka mundësi të gjithë u bëtë sipërmarrës?

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Blendi Klosi dhe deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj, kanë debatuar ditën e sotme mbi situatën ekonomike në Shqipëri, në emisionin “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania.

- Advertisement -

Shehaj tha se qeveria ka kapur çdo gjë në Shqipëri dhe sipas tij, të gjithë anëtarët e kabinetit dhe familjarët e tyre sot janë bërë biznesmenë ‘të suksesshëm’.

Nga ana tjetër Klosi i hodhi poshtë këto pretendime dhe i tha Shehajt se pasi ai bëri biznesin, tani po bën edhe politikën.

Pjesë nga diskutimi:

Shehaj: Këta kanë kapur gjithçka tani. Ne kemi ish-ministrin e Shëndetësisë nuk u limitua thjeshtë në vjedhjen e një pjese të buxhetit të shtetit. Kapi tregun e farmaceutikës. Turizmi është në duart e mazhorancës, të ministrave. Po ndërtojnë. Problemi i qytetarit që ne duhet të shqetësohemi është se ajo toka që ka marrë Xhaçka ka një pronar aty.

Klosi: Ajo toka kishte pronar që është kompensuar.

Shehaj: Njerëzit duan një jetë më të mirë, prandaj ikin njerëzit jashtë shtetit. Ju të gjithë sipërmarrës të jashtëzakonshëm. Familjarët sipërmarrës të jashtëzakonshëm.

Klosi: Në rastin konkret kush nga familjarët e mi është sipërmarrës i jashtëzakonshëm?

Shehaj: Edhe një majmuni po t’i japësh tokën, ta bësh investitor strategjik, bëhet sipërmarrës i jashtëzakonshëm.

Klosi: Zoti Shehaj se jeni edhe biznesmenë ju dhe pasi bëtë biznesin tani bëni edhe politikën.

LEXONI GJITHASHTU:

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?