English

Jorida Tabaku i bashkohet protestës së opozitës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Me sloganin “O sot o kurrë, opozita në aksion”, opozita e bashkuar nën drejtimin e Rithemelimit organizon sot protestën e parë kundër qeverisë pa Sali Berishën, i cili ndodhet në arrest shtëpie prej dy muajsh.

- Advertisement -

Protestuesit janë mbledhur para selisë së PD, ku të udhëhequr nga eksponentë të kësaj partie, Flamur Noka, Gazment Bardhi e Luçjano Boçi janë drejtuar për në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, para Kryeministrisë ku do të mbahet protesta.

Mes protestuesve ka qenë edhe deputetja e PD, Jorida Tabaku, e cila deri tani nuk është pozicionuar qartë mes grupimeve Berisha-Bardhi-Basha.

Tabaku është parë në shoqërinë e ish-deputetit të PD, Alfred Rushaj.

Policia ka ndërmarrë një sërë masash për mbarëvajtjen e kësaj proteste. 1100 forca policie, duke nisur nga ato të rendit, FNSH, Shqiponjat dhe Garda e Republikës, të cilat do të jenë në terren, ndërkohë  që në gatishmëri do të jenë edhe forcat RENEA.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×