English

Tabaku i bashkohet protestës së opozitës: Nuk ka asnjë dyshim që jam pjesë e PD

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, i është bashkuar protestës së opozitës në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

- Advertisement -

Në një prononcim për Euronews Albania, Tabaku u shpreh nga bulevardi përpara Kryeministrisë, se nuk ka asnjë dyshim që ajo është pjesë e Partisë Demokratike.

Tabaku theksoi se pjesëmarrja e lartë e njerëzve në tubimin e Partisë Demokratike është shenjë mbështetjes ndaj kësaj force politike.

“Ashpërsisht i jam bashkuar çdo proteste të opozitës, në katër vite pa asnjë diferencë. Unë mbështes idenë që kjo qeveri nuk di të organizojë zgjedhje të lira dhe të ndershme. Nëse opozita e udhëhequr me lidhje të ndershme e shndërron në zgjedhje, pse jo? Kjo protestë tregon se sa shumë njerëz janë të zhgënjyer dhe mbështesin PD-në. Unë nuk besoj se ka ndonjë dyshim se ku jam; jam në PD dhe të tjerat janë sekondare. Jam pjesë e grupit parlamentar, të tjerat janë dytësore,” tha Tabaku.

LEXO GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?