English

Ka 1 arsye pse hotelierët preferojnë turistët shqiptarë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gladiona Dona, themeluese e Akademisë së Mikpritjes dhe Turizmit tregoi për emisionin “Barometri” në Euronews Albania arsyen se pse hotelierët preferojnë turistë shqiptarë.

- Advertisement -

Ajo tha se kur bëhet fjalë për shpenzim për kokë, turisti shqiptar është favorit duke qenë se shpenzon më shumë.

Në këtë argument Dona futi dhe ballkanasit, turistin serb, grek, ndërsa tha se italianët shpenzojnë më pak.

“Turistët nordikë që ne na duken aq të mirë domethënë, mbase më të sjellshëm, shpenzojnë më pak,” – u shpreh ajo.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?